Dikey Dolum Makinası Nedir?

tubular-bag

Dikey dolum makinası, plastik film rulolarının bir şekillendirme borusunun üzerine gerilmesi ve makineden geçirilerek üstten doldurulması prensibi ile çalışır.

Yatay paketleme ve yapıştırma makinelerinde, ambalaj malzemesi özel bir araçla şekillendirilir ve sonrasında doldurulmak ve hemen kapatılmak üzere makinenin içinden geçerek yatay konuma getirilir.

Torba paketleme makineleri, önceden hazırlanmış torbaları otomatik olarak stoktan alır, gerer ve dolum istasyonuna gönderir. Dolum istasyonundan çıkan torba, yapıştırma istasyonuna gönderilir.

Torbalı ambalajlama makineleri, genellikle üretim tesislerinde kullanılır. Bu makineler sayesinde birçok ürün torbalarda paketlenebilir. Bu torbalar uzun ince bir rulo formundadır ve makinenin içinde açılır, doldurulur ve kapatılır. Her ürün paketi, tek bir ruloya sürekli ürün doldurulması ve kesilerek ayrı ayrı yapıştırılması ile elde edilir. Modern torbalı paketleme makineleri oldukça yüksek bir ürün çıktı kapasitesine sahiptir ve torba rulosu değiştirilirken bile kesintisiz kullanım sağlar. Bu da üst düzey verimlilik anlamına gelir.

İlgili Başlıklar

Önerilen Çözümler

Videojet 6420 Termal Transfer Yazıcı | Videojet 1650 Inkjet Yazıcı