Plastik Üzerine Yazı Yazma ve Kauçuk Baskı

Plastik ve Kauçuk Ürünler Üzerine Kodlama Gereksinimi

PP, LDPE, HDPE, Pet, Pvc vb. plastikler ile Doğal, Nitril, Butil, Silikon Kauçuk benzeri ekstrüzyon hattından çıkan ürünlerin; marka bilinirliği, kalite kontrol standartları gibi sebeplerle ürün kimliklendirilmesi ve ürün takibi işletmeler için gereklilik arz eder. Plastik ve kauçuk baskı işlemiyle ürününüz, üretim hattından çıktıktan müşterinize veya müşterilerinizin müşterilerine gittikten sonra bile bunun takibini yapabilirsiniz. Ayrıca kauçuk baskı ve plastiğe yazı yazma işlemiyle ürününüzün üzerine verilen yazılan parti numarası, seri numarası, barkod gibi bilgilerle sorun çıkan ürün türünü kolayla tespit edebilme ve müdahale edebilmenize olanak tanır.

Videojet’in 40 yılı aşan tecrübesiyle size sunmuş olduğu ekstrüzyon hattınıza uygun çözümlerle siz de sert plastik baskı ve kauçuk üzerine yazı işlemlerinizi kolay kullanımlı makinelerle, rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca makineler Encoder yardımıyla değişken hat hızına göre, kendi hızını ayarlanabilir. Sıfır hata prensibiyle, üretim bandı asla yavaşlamaz.

Hangi Makine Tercih Edilmeli?

Plastik baskı ve kauçuk baskı makinesinin seçimi için öncelikle ne tür bir kodlama istediğiniz oldukça önemlidir. Lazer markalama makinesi, ürün üzerine kalıcı kodlama ve geri döndürülemez kodlar yazılmasını sağlarken, mürekkep püskürtme temeline dayanan inkjet kodlama makineleri de kalıcı kodlama yapar. Ancak mürekkep kullanıldığı için çeşitli kimyasal çözücüler yardımıyla silinmesine olanak tanır. 

Videojet’in uzman kadrosu, size seçiminiz doğrultusunda yatırım ve işletim maliyetleri göz önünde bulundurularak en doğru plastik üzerine yazı yazma makinesini önerecektir. Sektörünüzde önerilen makineleri inceleyebilirsiniz. 

Önerilen Çözümler

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
+90-216-469-7982