Ürün Kodlama Makine ve Sistemleri

Ürün kodlama, günümüz rekabetçi pazarında ürünlerin tanıtımı ve izlenebilirliği için önemlidir. İşletmeler için ürünlerin doğru ve okunaklı bir şekilde kodlanırken düşük işletim maliyetleri talepleri ortaya çıkmaktadır. Videojet kodlama makineleri; hatasız kodlama, düşük hat duruş süreleri sunan ürün kodlama sistemleridir.

Videojet sektörün lider bir markası ve yeniliklerin öncüsüdür. Endüstri 4.0’a uyumlu ürün kodlama makineleri işletmelerin ihtiyaç duyabileceği tüm kodlama taleplerini karşılamak üzere geliştirilmiştir. Farklı fabrika ortamlarına uygun olabilecek IP koruma sınıfı içeren yüksek performanslı ve kullanıcı dostu makinelerdir.

urun-kodlama-makine-sistemleri
×

Bize Ulaşın

Ürün Kodlama Nedir?

Barkodlar, QR kodları, tarih ve saat bilgileri, parti numarası, lot ve seri numarası gibi üretim değişkenlerinin ürün, ambalaj, koli, kutu gibi yüzeylere yazılmasına ürün kodlama denilmektedir.

Kodların hatasız yazılması ve kodlama makinesi kaynaklı hat duruşları işletmeler için maliyetleri arttırmaktadır. Videojet’in sunmuş olduğu çözüm ise; yüksek hızlarda doğru, kesintisiz ürün kodlama yapabilme yetenekleri olan ürün kodlama sistemleridir. Üretim hattınızın verimliliğini artırırken, kaliteli ve okunaklı kodlamalar sağlar. Ek olarak kullanıcı dostu arayüzleriyle operatörlerin, kolay kullanım sunar.

Videojet; lazer markalama, inkjet kodlama, termal transfer, termal inkjet ve otomatik etiket yapıştırma makineleriyle gıda, içecek, ilaç, kozmetik, elektronik ve otomotiv gibi birçok sektördeki ürün kodlama taleplerine cevap vermektedir. 

Videojet Ürün Kodlama ve Sistemleri Nelerdir?

1) Lazer Markalama

Videojet’in lazer markalama makinesi çeşitli malzemelerin üzerine kazıma veya yakma yaparak kalıcı olarak kodlama yapabilme yeteneğiyle öne çıkar. Bu makineler, plastik, metal (çelik,alüminyum v.b.), cam ve karton gibi birçok farklı malzemeye ürün kodlama yapabilir, bu durum çok çeşitli bir kullanım alanı sunmaktadır. Metal gibi sert yüzeyler için Videojet 7230 Fiber Lazer kullanırken, plastik, kauçuk gibi materyallerin üzerine Videojet 3210 CO2 Lazer kullanılmaktadır.

2) İnkjet Kodlama

Videojet İnkjet kodlama makineleri; mürekkep kullanırak kodlama yapan makinelerdendir. Tarih, parti numarası, QR kodu, barkod ve logolar gibi bilgileri ürün, üretim hattından geçerken mürekkep püskürterek kodlama yapmaktadır. Videojet 1880 inkjet kodlama makinesi sınıfının en teknolojik ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. 

3) Termal Transfer

Videojet Termal Transfer kodlama makineleri esnek ambalaj için üretilmiş bir çözümdür, cips paketi, kuruyemiş paketleri esnek ambalajlara örnek verilebilir. Unlu mamuller, atıştırmalık ürünlerinin üretildiği yatay ve dikey paketleme hatlarında Videojet 6230 tercih edilen bir makinedir.

4) Termal İnkjet

Videojet Termal inkjet Kodlama makineleri, yüksek çözünürlüklü yazıcı kafası teknolojisiyle beraber barkod, karekod, logo gibi çizgisel ve iki boyutlu grafik gibi ürün kodlama ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

5) Otomatik Etiket Yapıştırma Makinesi

Otomatik etiketleme makinesi üretim ve paketleme hatlarında, hattan geçen ürünlerin üzerine, bulunduğu hat ile haberleşerek etiketin yazılıp yapıştırılması esasıyla çalışan bir etiket cihazıdır. Seri üretime dayalı olarak kullanılan etiketleme makinesinin ürün, paket, koli gibi ambalaj nesnelerine istenilen alana seri ve hatasız bir şekilde yapıştırmasına olanak tanır.

Videojet Ürün Kodlama Sistemlerinin Sunduğu Çözümler

Videojet makineleri, yüksek hızda çalışarak üretim hattınızın verimliliğini artırır. Hızlı ve doğru kodlama yapabilme yetenekleri sayesinde zamandan tasarruf edersiniz. Ayrıca, yanlış kodlama veya tekrarlı çalışmalardan kaynaklanan hataları minimize ederler, böylece israfı azaltır ve maliyetleri düşürürler.

Videojet ürün kodlama makineleri, farklı türdeki ürün ve ambalajların üzerine UPC A ve E; EAN 8 ve 13; Kod 128 A, B ve C; UCC/EAN 128, Kod 39; Aralıklı 2 / 5; GS1, Karekod gibi çeşitli kodlama türleri yapabilir.

Clarisoft yazılımıyla beraber kullanımı oldukça kolaylık sunar, böylece Videojet ürün kodlama makineler; kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve kullanıcıyı yönlendiren ve aynı zamanda oluşan arızalarda kullanıcıyı bilgilendirerek, sorunun nasıl giderileceğine dair bilgiler ve dokumanlar sunar. Bu da operatörlere zaman kazandırır ve hata yapma riskini azaltır.

VRS sistemiyle beraber Videojet makineleri uzaktan kontrol ve izleme özellikleri geliştirilmiştir. Bu özellikler sayesinde üretim hattına inmeden üretim sürecinizi takip edilebilir kılar. Ek olarak Videojet teknisyeni uzak bağlantı yöntemiyle direkt olarak makine tamiratını yapabilir.

Videojet Ürün Kodlama Makine ve Sistemleri Fiyatı

Uygulamaların işletmelerin taleplerine göre şekil alması, her bir uygulamanın kendi içerisinde değerlendirilmesine sebep olmaktadır. Buna ek olarak makine kabiliyetleri birbirinden farklılık göstermektedir. Dolayısıyla Videojet olarak fiyat bilgisi paylaşmadan önce üretim tesisinizi ziyareti etmemiz oldukça önemlidir.

Videojet ürün uzmanlarının firmanızı ziyaret etmesi için iletişim sayfamızdan form doldurabilir veya telefon ve mail üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.