RoHS Uyumluluğu

Avrupa Birliği Direktifi 2011/65/EU, 1 Temmuz 2006 tarihi itibarıyla elektrikli ve elektronik ekipmanlarda belirli zararlı maddelerin kullanımını sınırlandırır. Büyük ölçekli endüstriyel araçlar olarak sınıflandırılan Videojet Technologies’in markalama ve kodlama ekipmanları ve Videojet, Willett, Marsh ve Cheshire markaları altında pazarlanan ekipmanlar Zararlı Maddelerin Sınırlandırılması (Restriction of Hazardous Substances-RoHS) girişimi kapsamında değildir. Ancak, sorumluluk sahibi bir dünya vatandaşı olmak isteyen Videojet, ürünlerinde bulunabilecek RoHS maddelerini gönüllü olarak azaltma niyetindedir.

Videojet güvenli, yüksek kaliteli ve büyük oranda güvenilir ekipmanlar sunmaya kararlıdır. Videojet aynı zamanda RoHS’le uyumlu olmayan malzemelerini azaltmak ve bunu müşterilerine verdiği “uptime peace of mind” (kesintisiz çalışma huzuru) sözünü riske atmadan gerçekleştirmek konusunda da kararlıdır.

Kısacası, RoHS girişiminin Videojet kodlama ve markalama ekipmanları için doğrudan uygulanabilir olmamasına rağmen, Videojet ürünlerinden beklediğiniz kaliteyi ve performansı sunmaya devam ederken RoHS girişiminin gereksinimlerini zaman içinde karşılamak için çalışacağız.