Cam Kodlama ve Şişe Etiketleri

İçecek ve Meşrubat Kodlama

İçecek sektöründe cam şişeler; geri dönüşüm oranın yüksek olması, sağlıklı olması gibi nedenlerle tercih edilmektedir. Şişe etiketleri ürünün kimliklendirilmesi noktasında işletmeye yardımcı olmaktadır. Bu sayede ürünün takibini sağlanılabilir. Böylece; üretilmiş olan ürünlerin bir partisinde oluşan üretim hatalarının takip edilebilir, ürün piyasadan toplatılabilir.

Parti No Nedir?

Parti No nedir sorusunun cevabı olarak; üretilen bir parti ürünün özel olarak kimliklendirilmesi olarak verebiliriz. Bu kimlik; benzersiz rakamlardan ve harflerden oluşabilir, üretim saati ve vardiya bilgileri yazabilir oluşan hatanın nereden kaynaklandığını, hangi vardiyada hangi üretim saatinde üretildiğini direkt olarak takip edilebilir.

Videojet Cam Kodlama ve Şişe Etiketleri Çözümleri Nelerdir?

Cam şişe kodlama teknolojisinde Videojet’in size sunduğu çözümler arasında inkjet kodlama makineleri, lazer markalama makineleri ve LPA olarak adlandırılan label print-apply olarak geçen yaz-yapıştır otomatik etiketleme makineleri kullanılmaktadır.

İnkjet Kodlama Makinesi Nedir?

İnkjet kodlama makinesi, Continuous Inkjet Printer- Sürekli Mürekkep Püskürtme teknolojisiyle çalışmaktadır. Mürekkep temelli olup; konveyör bant, otomatik hatlar gibi bütün hatlarda kullanılabilir.  Güncel inkjet teknolojilerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Lazer markalama makineleri; güç kaynağı üzerinden oluşturulan ışını, aynalar yardımıyla ürünün üzerine yönlendirir ve bu sayede kalıcı kodlamalar yazılır.

Videojet kodlama teknolojileri işletmenize yarar sağlamayı amaçlanarak, Videojet mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. Size katacağımız faydaları dinlemek için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
+90-216-469-7982