Gizlilik İlkesi

Videojet şirketler grubu, gizliliğe verdiğimiz önemi ve bu konudaki kararlılığımızı göstermek için bu Gizlilik İlkesi'ni oluşturmuştur. Gizlilik ve veri güvenliği konusundaki haklarınız en öncelikli meseledir.

Herhangi bir Videojet web sitesini ziyaret ettiğinizde, Internet'teki kişisel verileriniz üzerinde sürekli bir denetime sahip olmanıza yardım ederiz. Aşağıda, web sitemizi ziyaret ettiğinizde bize verdiğiniz bilgileri korumak için kullandığımız ilkeler yer almaktadır.

  • Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı
  • Tanımlama Bilgileri ve Web İşaretleri
  • Bilgilerinizi Yönetme
  • Güvenlik
  • Videojet ile irtibata geçin
  • Bu Gizlilik İlkesindeki değişiklikler

Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

Videojet, isteğe bağlı veya zorunlu kayıtlar, çevrimiçi anketler, yarışmalar ve ziyaret ettiğiniz Web sayfaları gibi şeyler aracılığıyla sağladığınız verilerden sizin hakkınızda bilgi toplar. Toplanan kişisel bilgi türleri arasında adınız, posta adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve internet protokolü (IP) adresiniz yer alabilir. İş işleviniz, sektörünüz, uygulamanız, iletişim tercihleriniz veya ürünlerimizle ilgili deneyiminiz gibi demografik bilgileri de bize vermenizi isteyebiliriz.

Genellikle bu bilgileri web sitemizi kullanmak için kayıt yaptırdığınızda, servisimize abone olduğumuzda, materyal gönderdiğinizde veya daha başka servisler istediğinizde toplarız. Videojet, web sitemizde toplanan bilgilerinizi diğer operasyonel verilerle ve bağlı kuruluşlarımızdan ve üçüncü taraflardan gelen verilerle, ürünleri veya servisleri size pazarlamak amacıyla geliştirebilir ya da birleştirebilir. Bu tür bilgiler, sunduğumuz içeriği ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayacak şekilde hazırlamamıza olanak sağlar.

Sağladığınız bilgiler, Videojet ve ürünlerimizle olan iş ilişkinizi desteklemek için kullanılacaktır. Ayrıca, web sitelerimizde aradığınız bilgileri hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak ve ürünlerimiz, servislerimiz ve programlarımızla ilgili bilgilerden haberdar olmanızı sağlamak istiyoruz. Bu bilgileri, bir işlemi tamamlamanıza yardımcı olmak ve bazı durumlarda pazar araştırması için sizinle iletişim kurmak amacıyla da kullanmak istiyoruz.

Diğer web sitelerinin bağlantıları

Bu web sitesi, Videojet'in sahip olmadığı veya Videojet tarafından kontrol edilmeyen diğer web sitelerinin bağlantılarını içerir. Diğer web sitelerinin bağlantıları yeni bir tarayıcı penceresinde açılacaktır. Lütfen, Videojet'in bu tür web sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığını unutmayın. Web sitemizden ayrıldığınızda bu durumun farkında olmanızı ve kimliğinizi tespit etmek için kullanılabilecek bilgileri toplayan her sitenin gizlilik bildirimlerini okumanızı öneriyoruz. Bu Gizlilik İlkesi yalnızca bu web sitesi tarafından toplanan bilgiler için geçerlidir.

Mesaj panoları/forumlar

Bu web sitesi, forumlardan ve mesaj panolarından yararlanmanızı sağlayabilir. Lütfen bu alanlarda ifşa edilen bilgilerin kamuya açık bilgi haline geldiğini unutmayın. Kişisel bilgilerinizi ifşa etmeye karar verdiğinizde dikkatli olmanız gerekir.

Elektronik bültenler

Videojet ücretsiz olarak çeşitli elektronik bültenler sunar. Spam göndermeyiz, e-posta adresi satma veya kiralama gibi bir uygulamamız asla yoktur ve aldığınız her e-postada istediğiniz anda aboneliği kolayca iptal etmenizi sağlarız. Ayrıca, kullanıcılar privacy@Videojet.com adresine e-posta göndererek de kendilerini posta listelerinden çıkarabilirler.

Yarışmalar

Videojet, bazı kişisel bilgilerin istendiği çeşitli yarışmalar düzenleyebilir. En azından ad ve e-posta adresi gerekli bilgiler arasında yer alır. Bazı durumlarda, bilgi giren kişinin bir dizi teknik ilgi alanı ve kişisel veriyle ilgili zorunlu anket sorularını cevaplaması gerekir. Giriş formunda toplanan bilgiler, girişi yapan kişinin kimliğini ve uygunluğunu doğrulamak, kazananlarla veya ödül alacak kişilerle iletişim kurmak ve ürünlerimizi pazarlayıp satmak için kullanılır. Her yarışmanın kuralları ve koşulları farklı olabileceği için her bir yarışmayla ilgili bilgilerin tümü o etkinlik sırasında açıkça yayınlanır.

Bir arkadaşa iletme özelliği

Web sitemiz hakkında bilgi vermek için başvuru servisimizi kullanmayı seçerseniz sizden arkadaşınızın adını ve e-posta adresini isteriz. E-posta adresiniz, e-postanın göndericisi olarak görünür ve arkadaşınıza otomatik olarak bir seferlik bir e-posta göndererek onu web sitemizi ziyaret etmeye davet ederiz. Hem sizin e-posta adresiniz hem de alıcının e-posta adresi, bu bir seferlik e-postanın arkadaşınıza gönderilmesini sağlamaktan başka bir amaçla kullanılmayacaktır. Videojet bu bilgileri yalnızca, bu bir seferlik e-postayı göndermek ve başvuru programınızın başarısını takip etmek için depolar.

Günlük dosyaları

Standart web sitesi sunucularının çoğunda olduğu gibi, biz de IP adresleri, tarayıcı türü, internet servis sağlayıcısı (ISP), başvuran sayfalar/çıkış sayfaları, platform türü, tarih/saat damgası ve tıklanma sayısı gibi bilgileri otomatik olarak günlüğe kaydetmek için günlük dosyalarını kullanırız. Bu bilgileri trendleri analiz etmek, web sitemizi yönetmek, toplamdaki kullanıcı hareketini izlemek ve toplu kullanım için geniş demografik bilgiler toplamak için analiz ederiz. Bu bilgileri sizin kimliğinizi belirlemek için kullanmayız. Web sitemizin kayıt yaptırmayı gerektiren alanları için, kullanıcının e-posta adresini ve kullanıcının web sitemizdeki etkinliğiyle ilgili bilgileri günlüğe kaydederiz. Bu bilgiler kullanıcının diğer kişisel bilgilerine bağlanabilir ve bu durumda, bunlar, kullanıcının Videojet ve ürünlerimizle olan iş ilişkisini desteklemek için kullanılır.

Mouseflow

Web sitesi sorunlarını araştırmamıza ve ziyaretçilerimizin web sitemizde daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlamamıza yardımcı olması için web sitemizde belirli aralıklarla Mouseflow web analizi servisini kullanabiliriz. Mouseflow etkin olduğunda, fare tıklamalarını, fare hareketlerini, kaydırma etkinliğini ve Mouseflow'un etkinleştirildiği sayfalara yazdığınız her metni kaydeder. Mouseflow'un gizlilik ilkesi için şu adresi ziyaret edin: http://mouseflow.com/privacy.

Bilgi paylaşımı

Videojet, kişisel bilgilerinizi promosyon amacıyla paylaşmaz, satmaz veya kiralamaz ve bu bilgileri Videojet'e bağlı olmayan dış kuruluşlara ifşa etmez. Dağıtımcılar, kiralama iş ortakları, bağlı kuruluşlar, yükleniciler veya Videojet'in diğer iş ortakları, kişisel bilgilerinize erişebilir; ancak bu bilgileri yalnızca Videojet ve ürünlerimizle olan müşteri ilişkinizle bağlantılı olarak kullanabilirler.

Kişisel bilgilerinizi depoladığımız yer

Kişisel bilgilerinizi Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) dışındaki bir yere aktarabilir veya böyle bir yerde depolayabiliriz. Ayrıca bu bilgiler, bizim veya tedarikçilerimizden biri için AEA dışında bir yerde çalışan bir personel tarafından da işlenebilir. Böyle bir personel, diğer görevlerin yanı sıra, siparişinizin yerine getirilmesi ve destek servislerinin sağlanması gibi işlerde de çalışabilir. Kişisel bilgilerinizi göndererek, bu tür bir aktarımı, depolamayı veya işlemeyi kabul etmiş olursunuz. Verilerinizin güvenli bir şekilde ve bu gizlilik ilkesine uygun olarak işlem görmesini sağlamak için gereken makul adımların tümünü atarız.

Yasal gereksinimler

Videojet, mahkeme emrine veya diğer yasal gereksinimlere cevaben kişisel bilgileri ifşa etmek durumunda kalabilir.

TANIMLAMA BİLGİLERİ VE WEB İŞARETLERİ

Tanımlama bilgileri, içeriğimizi ilgilendiğiniz şeylere göre hazırlamamıza ve sizi web sitemizin diğer kullanıcılarından ayırmamıza imkan tanıyarak web sitemizde daha iyi bir deneyim yaşamanızı sağlamak için kullanılır. Tanımlama bilgisi olarak adlandırılan şey, harflerden ve rakamlardan oluşan ve onaylamanız halinde tarayıcınızda veya cihazınızın sabit sürücüsünde depoladığımız küçük bir dosyadır. Tanımlama bilgisi, web sitesinin, içeriği kişiselleştirmek ve ziyaret ettiğiniz sayfaları izlemek için kullandığı kullanıcı kimliği veya tercihleri gibi bilgileri içerebilir. Web sitemizde kayıt yaptırarak veya oturum açarak bize kimliğinizi tespit etmek için kullanılabilecek bilgileri vermeyi seçmediğiniz sürece tanımlama bilgileri aracılığıyla bu bilgileri izlemeyiz. Kayıt yaptırma veya oturum açma durumunda, sizinle iletişim kurarak takip edebilmek için gerekli bilgileri izleriz.

Aşağıdaki tanımlama bilgilerini kullanırız:

  • Kesinlikle gerekli olan tanımlama bilgileri. Bunlar, web sitemizin amaçlandığı gibi çalışmasını sağlamak için gereken tanımlama bilgileri veya diğer izleme mekanizmalarıdır. Bunlar, örneğin, bir alışveriş sepetini kullanmanıza olanak sağlayan tanımlama bilgilerini içerir.
  • Analitik/performans tanımlama bilgileri. Bunlar, ziyaretçileri fark edip ziyaretçi sayısını hesaplamamıza ve ziyaretçilerin web sitemizi kullanırken sitemizde nasıl gezindiklerini görmemize olanak sağlar. Bu, örneğin, kullanıcıların aradıkları şeyi kolayca bulabilmelerini sağlayarak web sitemizin çalışma şeklini daha iyi hale getirmemize yardımcı olur.
  • İşlevsellik tanımlama bilgileri. Bunlar, web sitemize döndüğünüzde sizi tanımak için kullanılır. Bu, içeriğimizi size uygun olarak kişiselleştirmemize, sizi adınızla selamlamamıza ve tercihlerinizi hatırlamamıza (örneğin, dil veya bölge seçiminiz) olanak sağlar.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tanımlama bilgilerini kullanımımız hakkında size bildirimde bulunuruz. Tanımlama bilgilerini kullanmamızı kabul etmiyorsanız web sitemizi kullanmaya son verebilirsiniz.

İş ortaklarımızdan ve yazılım tedarikçilerimizden bazıları web sitemizde tanımlama bilgileri kullanır (örneğin, web sitesi analizleri için). Videojet, web sitemizi kullananların kişisel bilgilerini korumak için çalışır ve web sitesi iş ortaklarımızın güvenlik ve gizlilik uygulamalarını ayrıntılı olarak inceler; ancak bu tanımlama bilgilerine erişimimiz veya bu tanımlama bilgileri üzerinde herhangi bir kontrolümüz yoktur. Bu itibarla, bu Gizlilik İlkesi, yalnızca www.Videojet.com'un tanımlama bilgisi kullanımını kapsar; herhangi bir iş ortağı veya yazılım tedarikçisinin tanımlama bilgisi kullanımını kapsamaz.

Oturumunuzun sonunda, kesinlikle gerekli olan tanımlama bilgilerinin kullanım süresi dolar. Analitik/performans tanımlama bilgileri ve işlevsellik tanımlama bilgisi haricindeki tanımlama bilgilerinin tümünün kullanım süresi 2 yıl sonra dolar.

Web işaretlerinin kullanımı aracılığıyla da bilgi toplarız. Web işaretleri, HTML tabanlı e-postalarımızdan bazılarına yerleştirilen ve e-postaların ne kadarının alıcılar tarafından açıldığını bilmemize olanak sağlayan küçük, görünmez grafiklerdir. Bu, bazı iletişimlerin ve pazarlama kampanyalarımızın etkinliğini ölçmemize olanak sağlar.

BİLGİLERİNİZİ YÖNETME

Bilgileri düzeltme ve güncelleme

Videojet size, kayıt sırasında toplanan bilgileri düzeltme veya değiştirme olanağı sunar. Bu bilgileri söz konusu web sitesine dönerek veya privacy@Videojet.com adresine e-posta göndererek değiştirebilirsiniz. Elektronik bültenlerimizden herhangi birinin aboneliğini iptal etmek istediğinizde, her bir elektronik bültende verilen talimatları uygulayarak veya privacy@Videojet.com adresine e-posta göndererek bu iptali yapabilirsiniz.

Silme/Vazgeçme ilkesi

Videojet, kişisel bilgileri tamamen silmenizi sağlayacak bir yöntem sunmaz; ancak privacy@Videojet.com adresine e-posta göndererek gelecekteki iletişimleri almaktan vazgeçebilirsiniz.

GÜVENLİK

Videojet, endüstri standardı güvenlik duvarı ve parola koruma sistemleriyle korunan güvenli veri ağları işletir. Güvenlik ve gizlilik ilkelerimiz belirli aralıklarla gözden geçirilir ve gerekli geliştirmeler yapılır ve verdiğiniz bilgilere yalnızca yetkili kişiler erişebilir. Herhangi bir hassas bilgi (örneğin, bir müşterinin ticari bir işlem için alınan kredi kartı numarası) iletimden önce güvenli yuva katmanı (SSL) teknolojisi kullanılarak şifrelenir. Bize gönderilen kişisel bilgileri korumak için hem iletim sırasında hem de bilgileri aldıktan sonra genel olarak kabul gören endüstri standartlarına uyarız. Bununla birlikte, Internet üzerinden iletim yöntemlerinin veya elektronik depolama yöntemlerinin hiçbiri %100 güvenli değildir. Dolayısıyla, kişisel bilgilerinizi korumak için ticari olarak kabul edilebilir araçlar kullanmaya çalışmakla birlikte bunların mutlak güvenliğini garanti edemeyiz. Web sitemizdeki güvenlikle ilgili herhangi bir sorunuz olursa privacy@Videojet.com adresini kullanarak bize e-posta gönderebilirsiniz.

Çocukların gizliliğinin korunması

Videojet'in web siteleri 13 yaşından küçük çocukları hedeflemez ve 13 yaşından küçük çocuklar için tasarlanmamıştır. Çocukların kişisel bilgilerini bilerek toplamayız ve böyle bir şeyin meydana geldiğini fark ettiğimiz anda bu bilgileri sileriz.

İş satışı

Videojet, kişisel bilgileri, Videojet'ten iş alan bir üçüncü tarafa aktarabilir (bu bilgilerin alınan işin önemli bir parçası olarak sağlanması durumunda). Bu aktarım, bu ilkenin sonunda açıklanan Değişim Bildirimi prosedürümüze uygun olarak size bildirilir.

Videojet ile İRTİBATA GEÇİN

Gizlilik İlkesi ile ilgili sorular için privacy@Videojet.com adresine e-posta gönderin.

Videojet
Gizlilik Görevlisi
Çubukçuoğlu İş Mrk. Küçükbakkalköy Mah.
Rüya Sok. No:11 Ataşehir İstanbul

BU GİZLİLİK İLKESİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Bu Gizlilik İlkesi en son 21 Aralık 2012'de güncellenmiştir. Gizlilik ilkelerimizi değiştirmeye karar verirsek, söz konusu değişiklikleri burada ve uygun olduğunu düşündüğümüz başka yerlerde yayınlayarak hangi bilgileri topladığımızdan, bunları nasıl kullandığımızdan ve hangi koşullar altında ifşa ettiğimizden haberdar olmanızı sağlarız. Bu gizlilik ilkesini istediğimiz zaman değiştirme hakkımızı saklı tutarız, dolayısıyla lütfen bunu sık sık gözden geçirin. Bu gizlilik ilkesinde önemli değişiklikler yaparsak, bu durumu size burada, e-postayla veya ana sayfamızdaki bir bildirim aracılığıyla bildiririz.

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
0(216) 469 7982