LPA Technology

Videojet etiket baskı sistemleri çeşitlerini inceleyin


Bir teknoloji seçin

        

9550-pd-image

Videojet 9550 (LPA)

Intelligent MotionTM teknolojili 9550 etiket yazdırma ve yapıştırma sistemi, koli kodlama işlemleri sırasında planlanmamış hat duruş süresini sıfıra indirmeyi hedefleyen ve maliyetleri azaltan akıllı bir yazıp yapıştıran etiketleme makinesidir. Tüm sistemin otomatik ve hassas kontrolü Direct Apply etiket yerleştirme ile birlikte en etkin ve güvenilir etiketleme makinesini sunuyor.
2300-pd-image

Videojet 2300 (LCM)

Videojet 2300 Serisi, gözenekli ve ikincil ambalaj malzemelerinin üzerinde sınıfının lideri olan tutarlı baskı kalitesi sağlayan üç adet yüksek çözünürlüklü, büyük karakterli mürekkep püskürtmeli yazıcıdan oluşur. Bu yazdırma sistemleri, doğru, yüksek kalitede, gerçek zamanlı alfasayısal kodları, barkodları ve grafikleri güvenilir bir şekilde yazdırmak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Yazdırma gereksinimlerinize en iyi şekilde uyması için bir dizi yazıcı kafası yüksekliğinde mevcut olan Videojet 2300 Serisi, önceden basılmış kutuların ve etiketlerin yerine oldukça esnek, uygun maliyetli bir yazdırma çözümü getirmektedir.Ev bakımı ve kişisel bakım ürünleri için etiket yazdırma ve yapıştırma makinesi

Sahtecilik, ev bakımı ve kişisel bakım ürünleri üreticileri için giderek büyüyen bir sorundur. Bu sorun, ürün ambalajlama için kapsamlı kodlama çözümlerinin uyarlanmasına yol açıyor. Örneğin, perakende için bazı üreticiler tüm ev bakımı ve kişisel bakım ürünlerine ve ilgili dış kutu ambalajlarına etiket makinesi ile barkod etiketleri uyguluyor.

Dış ambalajlara etiket uygulanmasının geçmişine bakıldığında, üreticilerin etiketlerini bir baskı odasından çevrimdışı olarak önceden yazdırıp elle uyguladıkları ya da geleneksel bir etiketleme makinesi kullandıkları görülür. Elle etiketlemenin gerektirdiği insan gücünü azaltmak için bazıları bir masaüstü yazıcıdan etiket alan ve otomatik olarak kartonlara uygulayan özel üretim etiketleme sistemleri kullanmaya başladılar.

Etiketlerin elle uygulamadan otomatik uygulamaya geçişi karmaşık makinelerin üretilmesiyle sonuçlandı. Bu makineler, etiket makineleri ile çözme ve geri sarma düzeneği, sistemin tabanına yerleştirilen ayrı bir yazdırma motoru ve bir etiket uygulayıcıyı bir araya getirdiler. Böylece ilk Etiket Yazdıran ve Yapıştıran (LPA) sistemi doğdu. Bunun önemli bir gelişme olmasına karşın, teknolojinin sürekli olarak elle düzeltilmesi gerektiğinden LPA sistemleri her zaman zorluklar içeriyordu. Makine parçalarının kırılması ve etiketlerin hizalarının kayması ya da makine içinde sıkışıp kalmalarından dolayı sık sık elle düzeltme gerekiyordu. Bu durum sonuçta sık sık planlanmamış hat duruş sürelerine, operatörlerin durumdan rahatsız olmasına ve üretimde zaman kaybına, etiket israfına ve maliyetlerin artmasına neden oluyordu.

İlk LPA makinesinin icat edilmesinden bu yana yirmi yıldan uzun bir süre geçti ve üretim müdürleri operasyon maliyetlerini düşürme ve üretkenlik ile verimliliği iyileştirme konusunda her zamankinden daha çok baskı altında. Artık, üreticilerin yalnızca tedarik zinciri ortaklarının gereksinimlerini karşılamaları yetmiyor, bununla birlikte artan yerel ve uluslararası kodlama, etiketleme ve ürün güvenliği standartları ile düzenlemelerine uymaları gerekiyor. Örneğin ikincil paketleme endüstrisinde, izlenebilirlik açısından her ambalajın üzerine okunaklı bilgilerin ve benzersiz kodların basılması gereklidir..

LPA tasarımının temelleri başlangıçtan bu yana değişmedi; ancak en son yenilikler sayesinde etiket makineleri artık sadece lot numaralarını yazdırmaktan çok daha fazlasını yapabiliyor. Gelişmiş LPA yazılımı, üreticilerin kendi dağıtım zincirlerinde, fabrikalarında ve perakendeciye gidene kadar, ürünleri izlemesine olanak tanıyor. Bunu, üretim hattındaki belirlenmiş kontrol noktalarının her birinden geçerken her bir ürünün lot numaralarını kaydederek yapıyor. Bu veri toplama, kod kalitesini doğrulamanın yanı sıra sahte ürünlere karşı mücadele etmeye ve sonuç olarak markanın korunmasına yardımcı oluyor.

Sorunsuz izlenebilirlik elde etmenin dışında ev bakımı ve kişisel bakım üreticileri ayrıca, ürün değişimlerini kolaylaştıran baskı teknolojileri arıyor. Bu kolaylık hat duruş sürelerinin en aza indirilmesine yardımcı oluyor ve üreticilerin üretim hattı esnekliği gereksinimlerini karşılıyor. Farklı ürünlerin birden çok ve kısa ürün prosesleri (örn. sınırlı üretim ve sezonluk koleksiyonlar) için tek hat çalıştıran üreticiler kullanımı kolay ve esnek kodlama sistemlerini oldukça cazip buluyor. Bu işlevsellik, üretkenliğin en iyi duruma getirilmesine yardımcı olarak üreticilerin maliyetli ek üretim hatları kurmak zorunda kalmadan değişen pazar taleplerini daha iyi karşılamasına olanak sağlıyor.

Üretkenliğin en üst seviyeye çıkarılması, operasyon maliyetlerinin azaltılması ve marka bütünlüğünün korunması ile ilgili baskılar göz önüne alındığında ev bakımı ve kişisel bakım üreticilerinin üzerindeki baskıların artması kaçınılmazdır. Bir sonraki makalede bu üreticilerin belirli ihtiyaçları ele alınacaktır.