İlaç Barkod – İzleme ve Takip – Videojet Technologiesİlaç İzleme ve Takip sistemleri hastaya güven, tedarikçiye kontrol sağlar.Üretimden hasta bakımına kadar ilaç sektörü tedarik zinciri boyunca kritik önemi olduğu kabul edilen izlenebilirlik, tüm hastaların bilinen tedarikçilerden doğru ilacı, doğru miktarda almasını sağlar.

İzlenebilirlik, ürün güvenliği ve emniyetine katkılarının yanı sıra ilaç barkodları, sahteciliği azaltmaya yardım ederken üretkenliği ve karlılığı artırma konusunda temel bir unsurdur.

(İzleme ve takibin önemli katkılarından biri sahte ilaçlar sorunuyla mücadelede olacaktır. Sahte ilaç satışları 2010’da 75 milyar doların üzerine çıkmışken günümüzde bu rakamın 100 milyar doları oldukça aşmış olduğu düşünülüyor)

Daha Fazla Bilgi Edinin


Tüm dünyada hükümetler İzleme ve Takip ile ilgili Yasaları yürürlüğe sokuyor….

Dünya genelindeki hükümetler, her bir ilaç ambalajının üreticiden ilacın hastaya verildiği noktaya kadar sorunsuz şekilde izleme ve takibinin sağlanması için çıkarılacak yasalar üzerinde çalışıyor. Bu amaca ulaşmak için kullanılan yöntem, ayrı ayrı her bir ambalajlama birimi için seri oluşturulmasıdır.

En sonunda, tüketici veya eczacı herhangi bir ilacın ambalajını tarayarak bu ambalajın orijinal olup olmadığını belirlemek için gerekli bilgileri alabilecek.

ABD’deki eczaneler, alınan her bir ürün için işlem tarihinden sonra altı yıl boyunca “üç T’ler” olarak bilinen işlem bilgilerini (TI), işlem geçmişini (TH) ve bir işlem pusulasını (TS) yakalayabilmeli ve saklayabilmelidir.

Filmi İzleSeri oluşturmaya hazır olmayan üretim hatlarının %66’sına yönelik olarak önümüzdeki 12 ay için herhangi bir eylem planlanmıyor
‘Bilmeniz gerekenler’
Seri oluşturma durumu


pie-chart

Ankete katılan ilaç üreticilerinin %66’sı seri oluşturmaya hazır değil

Daha Fazla Bilgi Edinin

Her şey Global Seri Oluşturma ile başlar

Global Seri Oluşturma ve Uyumluluk, en karmaşık tedarik zincirlerinde bile uçtan uca saydamlık, tedarik zinciri lojistik yönetimi ve ürün doğrulama hizmetlerinde kilit rol oynar. Seri oluşturma, yaygınlaşmakta olan küresel mevzuat gerekliliklerini karşılamanın en önemli yapı taşı olarak düşünülüyor.

ABD federal mevzuatı seri oluşturma için belirlediği son tarih olan 2017 ile dünyada öncü durumda. Bu tarihe gelindiğinde tüm ABD eczaneleri, teslim aldıkları ambalajların hepsinin e-şeceresini doğrulayabilecek.

ABD’nin geri kalanında DSCSA yasası yürürlüğe giriyor. Avrupa’da ise tam izlenebilirliğe ulaşma yolunda ilk adım olarak görülen seri oluşturma, Avrupa Birliği’nın Direktifi 2011/62/EU uyarınca 2019’da tam olarak uygulanıyor olacak

Seri oluşturma gerekliliklerini açıklayan başka ülkeler de oldu. Hindistan, Çin (SFDA DMF), Arjantin, Brezilya (Anvisa RDC-54), Türkiye ve Güney Kore…

Ne kadar uyumlusunuz?

Daha Fazla Bilgi Edinin
2B karekod kodlama hem etkili hem ucuz

bottle-label

Sektörün tercihi, baskı veya kodlamayı ambalaj hattında gerçekleştirmektir. Teknik, özellikle yüksek hızlı işlemlerde önemli olan daha fazla kontrole olanak sağlar.

Maliyet açısından bakıldığında, basılı 2D karekod kodları en uygun maliyetli çözümler olarak öne çıkıyor.

İzleme ve takip sürecinin başlangıç noktası olan seri oluşturma, her bir ürünün üzerine tedarik zinciri boyunca izlenebilecek bir kalem tanımlayıcısı (seri numarası) yerleştirerek her ürünü benzersiz yapmak anlamına gelir. 2B karekodun üretim hattındaki her kaleme uygulanması sonucu, ardından gelen “üretildi”, “sevk edildi”, “alındı”, “dağıtıldı” gibi ürünle ilgili tüm olaylar karekod tanımlayıcısının taranması yoluyla tedarik zinciri boyunca yakalanabilir. Ardından yakalanan bu bilgiler, ürün hazırlanırken hazırlandığı yerde oluşturulan ürünle ilgili bilgiler ile entegre edilmek üzere bir veritabanında depolanır.

PDF’yi İndir

Videojet, üretiminiz ile uyum sağlayan seri oluşturma sunar

Videojet, ilaç sektöründeki çok çeşitli ambalaj form faktörlerine yönelik olarak benzersiz birçok yeni kodlama çözümleri yelpazesi sunar. Özellikle sunulan ilaç takip sistemi bunlardan en önemlisidir.

medicine-in-hand

İlaç şişelerinin üzerine kodlama, küçük boyutları ve ambalajlama işlemlerinin karmaşık sırası düşünüldüğünde mükemmel bir örnektir.Videojet mürekkep püskürtmeli markalama , ambalajlama süreci boyunca verilerin bütünlüğünü temin etmek için “ilaç şişesi üzerine” net ve dayanıklı bir izlenebilirlik kodu basılmasını sağlar.

Ayrıca Videojet fiber lazer markalama sistemleri de sağlam plastik ve metal ambalaj malzemeleri üzerine yüksek hızlı markalama için ideal bir çözüm sunar.

Filmi İzle

Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) şişeler, ilaçlar için en önemli ambalajlama çözümlerinden biri olmayı sürdürüyor. Pek çok HDPE şişe etiketlense de Videojet, güvenilir ve kalıcı izlenebilirlik sağlamak için etiket yerine doğrudan şişeyi markalamayı mümkün kılan teknolojiyi sunuyor.

Şişenin altındaki matris kodu, şişenin çevrilmesi ihtiyacını ortadan kaldırarak sürecin ileriki aşamalarında makine ile görmeye dayalı okuma işlemlerini basitleştirebilir.

Videojet UV lazerini hedeflenen dalga boyunda kullanmak, açık renkli HDPE yüzeyi üzerinde koyu renkli, kalıcı ve yüksek çözünürlüklü bir karekod kodu oluşturur.


Videojet, tüm ilaç paketleme hatları için yüksek kalitede takip edilebilir kodlar sağlayan çeşitli ürünler ve destek sunmaktadır.

İlaç sektörü OEM’lerle Videojet arasında uzun süreden beri var olan ilişkiler Videojet’in, yazıcılarının eksiksiz bir sistemin parçası olarak gerektiği gibi entegre edilmesini sağlamasına olanak tanır.

Ürünleri Görüntüle

Yüksek Ar-Ge maliyetlerinizin ilacı:
düşük sahip olma maliyeti

Videojet 1000 Serisi küçük karakter InkJet yazıcılar (mürekkep püskürtmeli), %99,8 kullanılabilirlik sağlar, böylece müşterinin üretkenliğinin artmasına ve bakım maliyetlerinin düşmesine olanak tanır.

Daha Fazlasını Keşfedin