Barkod Kodlama ve İlaç Sektöründe Yeniliklerİlaç sektöründe geleceğe yönelik heyecan verici yeni atılımlar yaşanıyor


İlaç Sektörü: insan ırkının en harikulade girişimlerinden biri. Binlerce parlak zeka, insan vücudunun nasıl çalıştığını gittikçe daha derinlemesine çözerek yaşam bilimlerinde her şeyi tam olarak anlamaya yaklaşıyor. Bunun yanı sıra İlaç Sektörü, yapılan milyarlarca dolarlık yatırımı tüm dünyada insanların hayatını kurtaran ve geliştiren ürünlere dönüştürüyor.

Bu harika fikirler ve kavrayışlar, üretim ve dağıtım sayesinde dünya genelinde milyonlarca hastaya verimli ve düşük maliyetli şekilde güvenli, doğru ve uygun olarak ilettiğimiz ürünlere dönüşüyor. Kolay iş değil!

Zorluğu daha da heyecan verici kılan, İlaç Sektöründe büyük değişikliklerin yaşandığı bir dönemde olmamız.


Broşürü İndir

Geniş ölçekte uygulanan ilaçları ve dev satış rakamlarıyla “Penisilin” dönemini terk etme

Patent korumalarının sona erdiği, önemli ve geniş kapsamlı ürünleri bulup geliştirmenin gittikçe daha da zorlaştığı günümüzde Penisilin döneminin “Büyük Yıldızları” ürünlerin ve karın akışında önemli bir faktör olmaktan çıkıyor.

Lipitor gibi “gişe” ilaçların patent süresi sona erdiğinde, eşdeğer ilaç üreten rakipler fiyatların hızla düşmesine bazen eski düzeyinin onda birine kadar inmesine neden oluyor

injection-image


Seri oluşturmaya hazır olmayan üretim hatlarının %66’sına yönelik olarak önümüzdeki 12 ay için herhangi bir eylem planlanmıyor
“Bilmeniz gerekenler”
Seri oluşturma durumu

Videojet, tüm ilaç paketleme hatları için yüksek kalitede takip edilebilir kodlar sağlayan çeşitli ürünler ve destek sunmaktadır.

İlaç sektörü OEM’lerle Videojet arasında uzun süreden beri var olan ilişkiler Videojet’in, yazıcılarının eksiksiz bir sistemin parçası olarak gerektiği gibi entegre edilmesini sağlamasına olanak tanır.

Ürünleri Görüntüle

Hedefe Yönelik İlacın Karmaşıklığı – İlaç geliştirme ve üretimin karşısındaki yeni zorluk

Hedefe yönelik ilaçlar gittikçe önem kazanıyor. Genlerin ve proteinlerin doğası ve rolleri hakkında inanılmaz ölçüde artan bilgilerimizden doğan genom ve proteomik bilim dalları sayesinde bireylere özgü sorunlara yanıt verebilecek “özelleştirilmiş” ilaçlar bulma konusunda ilerleme kaydediyoruz.

Tüm bunlar Üretim, Ambalajlama ve Dağıtım alanlarında da bir karmaşıklık patlamasına neden oluyor. Videojet’in sunduğu ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaç takip sistemi ile bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.… bu arada önemli coğrafi bölgeler de değişiyor

“Uyuyan Devler” olarak düşünülen Çin, Hindistan, Endonezya, Rusya ve Brezilya yavaş yavaş ayağa kalkarken Sektör için hem olası müşterilerle dolu çok kalabalık bir nüfus hem de önemli yeni oyuncular ve üreticilerin bulunduğu yeni coğrafi bölgeler ortaya çıkıyor. İlaç kaynaklarının, özellikle eşdeğer ilaçlar için, böyle genişlemesi nedeniyle her ambalajın tanımlanabilmesi ve izlenebilmesi çok büyük önem kazanıyor.

Hipokrat’ın “Zarar verme!” ilkesinden ayrılmadan doğru ilacın doğru hastaya iletilmesini sağlama’

Bizim işimiz Markalama ve Kodlama! Bu konuda size benzersiz bir katkı sağlayabiliriz

Bu heyecan verici dünyanın bize ait bölümünde: Markalama ve Kodlama dünyasında risk yönetimi, doğruluk, izlenebilirlik ve güvenlik konusundaki katı talepleri hem de zorlu maliyet kısıtlamalarına uygun şekilde karşılamanıza yardımcı olacak bazı heyecan verici teknoloji ve tekliflerimiz var.

PDF’yi İndir
ÖRNEK

Şişeler ve ilaç şişelerini kodlama ve izleme için 2B marka

Yeni AB Sahte İlaç Direktifi altında Şubat 2019 itibariyle neredeyse tüm reçeteyle verilen ilaçların “benzersiz bir kod numarası” ile sağlanması gerekir. 2B dijital kod, her bir ambalajın kaynağına kadar geri izlenmesine olanak tanıyan büyük miktarda bilgiyi [ne kadar?] hızlı ve doğru bir şekilde uygulayabilir.

Bu karmaşık kodun en yüksek kalitede uygulanması şarttır. Kodun basılması için bulunabilen “arsa” çoğu zaman oldukça küçük olabilir. Bu nedenle, kodun hassas bir şekilde kusursuz basılmasının yanı sıra ambalajın üzerine yerleştirilmesinde de hassasiyet gerekir.

Şişe ve ilaç şişelerinin form faktörlerindeki çeşitlilik çoğu zaman kodlama ve markalama cihazlarıyla sıkı bir iş birliği içerisinde çalışılan özel malzeme işleme gerektirir. Ayrıca şişeler veya ilaç şişeleri, kodlama istasyonu sonrasında bir otoklav işlemine tabi tutulabilir. Bu durum da markanın ciddi ölçüde dirençli olmasını gerektirir.

Filmi İzle

Gelişmiş ambalajlama özellikleri için seçilen malzemeler üzerinde etkili markalar

Yeni ambalaj teknolojisi biyokimyasal ürünlerle temas sonucu çok az bozulma sergileyen, kullanımı güvenli ve dağıtımı kolay olan poliolefinler gibi yeni malzemelerin sağlayabileceği katkıların farkına varıyor. Başarılması gereken, gerçekten etkili ve ucuz kodlama sağlamaktır. Örneğin başka türlü markalamaya dirençli HDPE, bir UV lazer tarafından hızla ve düşük maliyetle oluşturulan doğrudan markalama ile kolayca kodlanabilir. 355 nanometrelik UV lazer, HDPE yüzey ile etkileşerek açık renkli HDPE yüzeyi arka planı üzerinde koyu renkli, kalıcı ve yüksek çözünürlüklü bir karekod kodu oluşturur.

PDF’yi İndir

Markalama ve Kodlama – Sahip Olma Maliyetini en aza indirme

Üretim hatlarınızı tam zamanlı olarak ve minimum maliyetle çalıştırmaya ihtiyacınız olduğunun farkındayız. Sürekli olarak maksimum üretim hacmi elde etmenizi sağlayacak ürünler geliştirmek için çaba gösteriyoruz.

En büyük farkı yaratabileceğimiz noktanın, en üst düzey güvenilirlik ve esneklik ile maksimum üretkenliğe ulaşmanıza yardım etmek olduğuna inanıyoruz. Her bir Videojet ekipmanı, tüm üretim hattına maksimum çalışma süresi sağlarken kendi sahip olma maliyetini en aza indirmek üzere tasarlanmıştır.

Sahip Olma Maliyetini En Üst Düzeye Çıkar

Üretimi daha verimli, daha esnek ve yanıt vermeye daha hazır hale getirme

Daha yüksek üretim verimi sağlayan ekipman ve teknolojiler dağıtmaya verilen önem, arıtma ihtiyacının azalması, daha hızlı ölçek artırma ve ticarileştirme sonucu sürekli işlemler gittikçe daha çok önem kazanıyor. Videojet kodlama teknolojisi bu gereksinimler için mükemmeldir. Evrensel olarak uyumlu, kurulumu kolay ve standart olan ölçeklenebilirlik özelliğiyle değişen gereksinimlere göre oldukça esnektir. Videojet teknolojisi markalama ve kodlamayı hemen erişilebilir yapar, uyumlu ve uyarlanabilirdir, özel tasarlanmış üretim sistemleriyle birlikte çalıştırılmaya hazırdır. Zamanlamanın iş kazanma ve müşteri beklentilerini karşılama açısından ne derece önemli olduğunun farkında olan Videojet, sözleşme şartlarınıza uymanızı sağlayacak şekilde kurulumları hızlı bir şekilde çalışır hale getirebilir.

PDF’yi İndir

Yeni bir hasta türü – İnternet Alışverişi ve İlacını Kendi Kendine Uygulama, zaten küçük alanlarda daha da fazla bilgi gerektiriyor.

Hızla büyüyen ilacını kendi kendine uygulama kültürü, hastalarla daha üst düzeyde ve daha net iletişim gerektiren bir sorumluluk artışını da beraberinde getiriyor. İlaç tedarikçileri, zaten kalabalık alanlara fazladan bilgiler eklemek, bir yandan da maliyetleri kontrol altında tutmak zorundalar.

Markalama, kodlama ve etiketlemenin çoğu zaman karmaşık malzemeler üzerine daha çok yüzeyden faydalanması gerekecek. Kodlama işindeki bizler için bunun anlamı, işlem süresini artırmadan söz konusu gereksinimleri yerine getirerek daha özel tasarlanması gereken kodlamaların masraflarını çıkaran daha esnek ve verimli yazdırma teknolojileridir.

Lazer 2B kodlama, Sahtecilikle Mücadele için Kesintisiz bir İzlenebilirlik Zinciri sağlar

Hızla sayısı artan Pazarlar ve Ürünler sonucu sahtecilik, Sektörümüz için güçlü bir tehdit haline geliyor. Karekod 2B, Uluslararası Kodlama için standart taşıyıcı konumuna gelmiştir. Örneğin, EFPIA tarafından önerilen ve Üreticinin Ürün Kodu, Benzersiz bir Seri Numarası, Son Kullanma Tarihi ve Parti Numarası içeren kodun kullanımına olanak tanır.

wrap-print

Önerilen “uç noktalar” stratejisi ve PILL bilgilerine erişim, hastanın tanımlanan kaynaktan gelen doğru ilaçtan doğru miktarda almasını temin eden uyumluluğu sağlar.

Filmi İzle

Markalama ve Kodlama – çözümün önemli bir parçası

Karşımızdaki zorluk göz korkutucu! Hedefe yönelik ilaçların inanılmaz çeşitliliği ve karmaşıklığı, dev ölçekte yeni pazarlar, bu açılan pazarlardaki Eşdeğer İlaç satan yeni ve belirsiz rakipler, pazardaki payı azalmakta olan “Gişe” ilaçlar.

Bu yeni ortamda Sektör, dünya genelinde yüz milyonlarca hastaya ilaçlarını güvenli, doğru ve uygun bir şekilde ulaştırırken aynı zamanda verimli ve düşük maliyetle çalışma sorumluluğunun farkındadır. Zorluğu anlıyoruz, Markalama ve Kodlama alanındaki uzmanlığımızı bu farkı yaratmaya yardımcı olmak için kullanıyoruz.

PDF’yi İndir

En üst kalite ürünler
en üst kalitede kodları hak ediyor.

CO2 lazer çözümlerimiz, size çok çeşitli zor yüzeylerde üstün kod kalitesi sunuyor.

Daha fazlasını keşfedin