Endüstriyel Mürekkep Püskürtme Mürekkepleri SSS

Burada aşağıdaki bilgileri bulacaksınız:

Uygulamam için nasıl yardım alabilirim?

Müşteri uygulama gereksinimleriyle mürekkeplerimiz arasındaki en iyi eşleşmeyi belirleme konusunda deneyimli Uygulama Desteği kimyagerlerinden oluşan bir ekibimiz vardır. Bu profesyoneller ürün örneklerinizle çalışır, sizin ve müşterinizin kod ve üretim ortamını anlar ve ardından en iyi mürekkebi test etmek ve doğrulamak için Uygulama Laboratuarlarımızda bu değişkenleri simüle eder.
Sayfa başı

Videojet’in mevcut kaç farklı mürekkebi vardır?

Videojet, piyasada lider durumda bir mürekkep portföyüne sahiptir ve 1972’de yalnızca birkaç adet olan mürekkep çeşidi, bugün 340’tan fazla uygulamaya ve yazıcıya özel mürekkebi içerir. Bu mürekkepler tüm ilgili küçük ve büyük karakterleri endüstriyel mürekkep püskürtmeli teknolojileri için uygundur. Bunlar, farklı renk, kod kalıcılığı, çevresel etkiler ve yazıcı türleri yelpazesi içinde çok farklı performans kabiliyetlerini ve çevre dostu alternatifleri içerir.
Sayfa başı

Bu mürekkepler hangi uygulamalar yelpazesinde kullanılır?

Videojet havacılık ve uzay, otomotiv, içecek, inşaat malzemeleri, süt ürünleri, taze ve dondurulmuş gıdalar, farmasötik, kişisel bakım ve tel ve kablo sektörlerine özel mürekkep formülleriyle birlikte, zorlu uygulama sorunlarını çözen mürekkepler geliştirme konusunda 40 yıldan fazla mürekkep ve sıvı teknoloji deneyimine sahiptir.

Mürekkepler içecek şişelerinin üzerindeki nem, üflemeli kalıpla oluşturulmuş plastik şişeler üzerindeki kalıp artığı bileşenler ve metal damgaların veya çıkarmaların üzerinden yağ gibi yüzey kirlerinin içine işlemek için tasarlanır. Özelleştirilmiş mürekkepler, elektronik ortamlarda veya askeri özelliğe sahip uygulamalarda karşılaşılan çözücü maddelere karşı dayanıklı olacak şekilde veya ürün üretiminde veya müşterinin günlük kullanımı sırasında gerçekleşebilecek ürün içeriğinin dökülmesine karşı dayanacak şekilde tasarlanır. Bazı mürekkepler, hızlı bir şekilde kuruyacak ve yüksek hızlı web veya film paketleme ürün hatlarıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanır. Bazı mürekkepler doğrudan yiyecek maddelerinin üzerinde görüntü oluşturmak için gıda mürekkebi üretim tesisimizde formüle edilir ve üretilir. Diğer mürekkepler, ürün tasarımına uygun olacak şekilde geliştirilir ve doğrusal veya 2-B barkodlama için en iyi hale getirilir. Bazı mürekkepler, doğrudan güneş ışığına karşı uzun süreli maruz kalmalara dayanmak için iyi bir ışık haslığı sunmak için tasarlanırken, diğer mürekkepler pişirme ve damıtma sürecinin kanıtlarını göstermek için renk değiştirecek şekilde tasarlanır.

Bunlar, mürekkeplerimizin kullanılma biçimlerinden sadece küçük bir örnektir. Videojet dünyanın dört bir yanında, yüzlerce farklı sektördeki binlerce müşteri için çözümler sunar.
Sayfa başı

Belirli bir uygulamam için hangi mürekkebi kullanmalıyım?

Belirli bir uygulamanızın ihtiyaçlarını ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayan doğru mürekkebi bulmanın en iyi yollarından biri Uygulama Desteği kimyagerlerimizle iletişime geçmektir. Bu nedenle, en iyi mürekkebi seçme süreci, size aşağıdaki gibi birkaç soruyu sormamızla başlar:

  • Ürününüzün malzeme bileşimi nedir? Ürününüz cam, metal, plastik, vb. malzemeye mi sahip? Ürününüz plastikse, bu plastiğin türü nedir? HDPE, LDPE, PE, PP, vb. tür bir plastik mi?
  • Mürekkebin ne kadar hızlı kuruması gerekiyor? Daha belirgin olarak, koda ilk olarak ne dokunuyor ve ne kadar basınçla ve ne kadar sıcaklıkla dokunuyor?
  • Kodlamadan hemen önce ürününüzün hangi koşullar içinde bulunuyor? Ortam ıslak, sıcak, soğuk, temiz, vb. durumda mı?
  • Mürekkep kodu ürününüzün üzerine yazdırıldıktan sonra nelere karşı dayanıklı olmalıdır? Sizin veya müşterinizin süreci içinde ne tür ürün sıvıları veya çözücüler (su, yakıcı madde, yağ, alkol, ısı, güneş ışığı, buhar, vb.) mevcuttur?
  • Ne tür yapışma özelliklerine ihtiyaç duyuyorsunuz veya diğer bir deyişle kodun istenilen kullanım ömrü boyunca kodun ürününüz üzerinde ne kadar iyi ve ne kadar süre kalmasına ihtiyaç duyuyorsunuz? Kodunuzun çıkarılabilir, vb. olmasına ihtiyaç duyuyor musunuz?

Sayfa başı

Hangi mürekkep renkleri yelpazesi sunulur?

Renk aralıklarımızdan bazıları siyah ve yüksek kontrastlı beyaz, sarı, mavi ve kırmızıyı içerir. Aynı zamanda turuncu, yeşil, kahverengi, mor, pembe, gri ve eflatun da mevcuttur. Ayrıca UV ışığı altında görüntülenebilen görünmez mürekkepler ve pişirme süreçlerine maruz kaldıklarında renk değiştiren mürekkepler de sunarız.
Sayfa başı

Videojet InkSource™ sıvılarım için Güvenlik Veri Sayfalarını nerede bulabilirim?

Videojet sıvıları için Güvenlik Veri Sayfalarını Adobe® Acrobat® Reader™ biçiminde indirmek için burayı tıklatabilirsiniz.
Sayfa başı