KOZMETİK ÜRÜNLERİ KODLAMA VE MARKALAMA SİSTEMLERİ

Kozmetik sektörü hızla büyüyen ve giderek rekabetin arttığı bir sektördür. Bu nedenle, kozmetik ürünleri kodlama ve markalama işleminin doğru bir şekilde yapılması ve markalanması önemlidir. Doğru bir kodlama ve markalama sistemi, ürünlerin takip edilebilirliğini artırır, sahtecilik ve ürün kaybını önler ve tüketici güvenini sağlar. Bu nedenle, kozmetik firmaları kozmetik ürünlerinin kodlama ve markalama süreçlerine özen göstermelidir.

×

Bize Ulaşın

Kodlama Makinesi Nedir?

Kozmetik kodlama makinesi, kozmetik ürünlerin ambalajlarına parti numarası, seri numaraları, son kullanma tarihleri, logo veya QR kod gibi bilgileri kodlamak için kullanılan bir cihazdır. Marka, logo ve üretim değişken bilgileri ürünlerin takip edilebilirlik sürecini kolaylaştırır. Videojet kodlama makineleri otomatik olarak ve üretim hattına entegre bir şekilde çalışır, üretim hattıyla entegre bir şekilde kozmetik markalama yapmaktadır.

Ambalajın türü, kullanılan üretim hattı, fabrika ortamı gibi birçok değişkene bağlı olarak farklı kodlama makineleri kullanabilir.

kozmetik-urunleri-kodlama

Kozmetik Sektöründe Kullanılan Kodlama Makineleri Nelerdir?

Kozmetik sektöründe kullanılan kozmetik kodlama makinesi, genellikle yüksek kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Bu makineler, kozmetik ürünlerinin farklı yüzeylerine uygulanabilecek ve uzun süre dayanabilecek mürekkepler kullanmalıdır. Ayrıca, kozmetik ürünlerinin ambalajı ve yüzeyi genellikle parlak olabilir, bu nedenle kodlama makinesi bu tür yüzeylerde de etkili bir şekilde çalışmalıdır.

İnkjet Kodlama Makineleri: Mürekkep püskürtme yöntemiyle QR, parti no, seri no, üretim tarihi, son kullanma tarihi gibi çeşitli bilgileri yazılması kozmetik markalamayı oluşturmaktadır.. Kozmetik sektörü içerisinde farklı ambalaj tipleri bulunması ve bu ambalaja uygun mürekkep tipi kullanmak; tutunurluk ve baskı kalitesi gibi konularda avantaj sağlamaktadır.

Lazer Markalama Makineleri: Ürün ambalaj veya şişelerinin üzerine güç kaynağından gelen ışını yansıtarak, ürünün ambalaj yüzeyinde, ambalaj türüne göre kazıma-yakma işlemi yapılmasına lazer markalama denilmektedir. Lazer markalama makineleri kalıcı kodlamalar sağlar ve sarf malzeme kullanımının olmaması sebebiyle son yıllarda, firmaların ilk tercihi konumuna gelmiştir.

Termal Transfer Kodlama Makineleri: Dikey paketleme hatlarında sıklıkla kullanılan TTO, baskı kafasında bulunan sıcaklıkla beraber ürün üzerine kodlama yapmaktadır.

Otomatik Etiketleme ve Etiket Aplikatörü: Ürünlerin kutusu veya ambalajı üzerinde bulunan seri üretime dayalı etiketlerin ürünün üzerine yazıp yapıştırılması esasına dayalı çalışmaktadır. İşçilikten kaynaklı yanlış etiketleme, etiketlerin tutarsız yapıştırılması gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Koli Kodlama Makineleri: Kozmetik kodlama makinelerinde hat sonu için yapılan makinelerden bir diğeri koli kodlama makineleridir. Baskısız kolilerin üzerine firmanın logo, barkod ve üretim bilgilerini yalnızca siyah olacak şekilde kolinin üzerine yazmaktadır. Bu sayede ambalaj stoğu, atık ambalaj maliyeti, etiket maliyet gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Kozmetik Sektöründe Kodlama Makinesi Hangi Hatlarda Kullanılır?

Kozmetik sektöründe kodlama makineleri, üretim hatlarının farklı aşamalarında kullanılır. Bu aşamalar arasında dolum hatları, paketleme hatları ve paketleme sonrası kontrol hatları yer alır.

Dolum Hatları: Kozmetik ürünlerinin içeriklerinin doldurulduğu aşamada kodlama yapılabilir. Bu sayede, ürünlerin içerikleri ve parti bilgileri doğru bir şekilde etiketlenebilir.

Paketleme Hatları: Kozmetik ürünlerinin ambalajlandığı aşamada kodlama işlemi gerçekleştirilebilir. Ürün ambalajlarının üzerine parti numaraları, seri numaraları, son kullanma tarihleri gibi bilgiler basılabilir.

Paketleme Sonrası Kontrol Hatları: Ürünlerin kalite kontrolü ve takip edilebilirlik amacıyla kodlama yapılabilir. Bu hatlarda, ürünlerin doğru ve güvenilir bir şekilde kodlanması sağlanır.

kozmetik-urunleri-uzerine-kodlama-markalama

Kozmetik Sektöründe Kullanılan Makinelerde Bakım

Kozmetik sektöründe kullanılan kodlama makinelerinin düzgün çalışması için düzenli bakım yapılması önemlidir. Makinenin temizlenmesi ve tozdan arındırılması gerekmektedir. Toz ve kir birikimi, makinenin performansını olumsuz etkileyebilir.

Bakım, makinelerin ömrünü uzatır, performansını artırır ve sorunların önlenmesine yardımcı olur. Bakım genellikle mürekkep değişimi, filtre temizliği, nozul temizliği gibi işlemleri içerir. Bu işlemlerin düzenli olarak yapılması, kodlama sürecinin kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlar.

Operatörlere gerekli eğitimin verilmesi ve kullanım talimatlarının takip edilmesi büyük önem taşır. Makinenin doğru şekilde kullanılması ve bakımının yapılması, sorunsuz bir çalışma sağlar.

Kozmetik Ürünleri Kodlama Ve Markalama Sistemleri Fiyatı

Uygulamaların işletmelerin taleplerine göre şekil alması, her bir uygulamanın kendi içerisinde değerlendirilmesine sebep olmaktadır. Buna ek olarak makine kabiliyetleri birbirinden farklılık göstermektedir. Dolayısıyla Videojet olarak fiyat bilgisi paylaşmadan önce üretim tesisinizi ziyareti etmemiz oldukça önemlidir.

Videojet ürün uzmanlarının firmanızı ziyaret etmesi için iletişim sayfamızdan form doldurabilir veya telefon ve mail üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Uygulamalar
 • Hat Entegrasyonları
 • Belgeler
 • Genel Bakış
 • SertPlastikKaplar
 • EsnekPlastikveKağıt
 • CamŞişelerveKavanozlar
 • ÖzelKaplar
 • MetalAerosolKutuları
 • KatlananKartonlar
 • Koli
CIJ-icon

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)

Sabit ambalaj dahil çeşitli ambalaj türlerinin üzerine beş satıra kadar metin, çizgisel ve 2 boyutlu çubuk kodlar veya grafikler basmak için travers sistemleri aracılığıyla uygulanan sıvı tabanlı, temassız baskı.

TTO-icon

Termal Transfer Üst Baskı (TTO)

Dijital olarak kontrol edilen bir yazdırma kafası, şeritten gelen mürekkebi doğrudan esnek filmlerin üzerinde kusursuz bir şekilde eriterek yüksek çözünürlüklü, gerçek zamanlı baskılar sağlar.
 

TIJ-icon

Termal Mürekkep Püskürtme (TIJ)

Mürekkebi ambalaj yüzeyine taşımak için ısı ve yüzey geriliminin kullanıldığı mürekkep tabanlı, temassız baskı. Genellikle 2B DataMatrix ve diğer barkodları basmak için kullanılır.

LCM-LPA-icon

Büyük Karakterli Markalama (LCM)

Esasen koliler gibi ikincil ambalajlar için kullanılan çeşitli veri türlerinin (alfasayısal, logolar ve çubuk kodlar) büyük boyutta, mürekkep tabanlı, temassız baskısı.

Laser-icon

Lazer Markalama Sistemleri

Işın ısısı ambalaj yüzeyiyle etkileşime girdiğinde işaretleri oluşturmak üzere dikkatle kontrol edilen bir dizi küçük aynanın odaklanması ve döndürülmesiyle oluşan kızılötesi ışık huzmesi.

LCM-LPA-icon

Etiket Yazıcı Uygulayıcı (LPA)

Birçok ambalaj türü için çeşitli boyutlarda etiketler basıp ambalaja yerleştirir.


İdeal kodunuz

Kişisel bakım ve ev bakımı şişelerinin, kavanozlarının ve kaplarının %80’inden fazlası HDPE veya PET’ten üretilmiştir1.

Plastik ambalajlama, plastik esnekliğini destekleyen pürüzsüz plastikleştiricileri de içerir ancak kodlamanın yapışmasını zorlaştırır. Dolayısıyla, kod kontrastı ve esneklik gerekliliklerini dikkate alın ve ambalajınız için en uygun kodlama teknolojisini belirlemeden önce ürün örneklerini edindiğinize emin olun.

Uzman satış ve servis ekiplerimiz doğru kodlama teknolojisini seçmenize ve bunu hattınızda etkin bir şekilde çalışır tutmanıza yardımcı olacaktır.

Doğrudan poşet kilidine, ambalaja, etikete

Sürekli Mürekkep Püskürtme
(CIJ)

 • düzensiz şekillerin üstüne bile yüksek hızda, temassız yazdırma
 • maksimum kontrast için, hem koyu hem de açık renkli mürekkeplerden oluşan geniş bir mürekkep yelpazesi
 • hem doğrudan plastiğe hem de etikete baskı yapmak için ideal
 • hareketli yazdırma kafası, maksimum esneklik için paketin üzerinde kapaklar ve bombeli alt yüzeyler dahil neredeyse her yere kod yerleştirilmesine olanak sağlar
Doğrudan poşet kilidine, ambalaja, etikete

Lazer Markalama Sistemleri
 

 • deterjanlar, temizleyiciler ve ıslak ortamlarda kullanılan ürünler için ideal, net ve kalıcı kodlar oluşturur
 • mürekkep veya sıvı gerekmez, böylece çevreye verilen zarar azalır
 • hem doğrudan plastiğe hem de etikete baskı yapmak için ideal; özellikle önceden basılmış nakavt kutularında  


1 Euromonitor ambalajlama veritabanı. 2012 ambalaj türü tahminlerine göre.

Daha fazla baskı, daha az maliyet

Pek çok kodlama teknolojisi esnek plastik ve kağıt ambalaj üzerinde etkindir. Filmler, poşetler, kılıflar ve çantaların tümü uygun maliyetli ambalaj çözümleri olsa da, çok sayıda önceden basılmış filmin tüm kokular, renkler ve ürünler için yönetilmesi zorlu ve maliyetli olabilir.

Videojet, size ambalajlama sırasında partiye, hatta ve tek tek birime göre ürün bilgilerini, bar kodları, malzemeleri, logoları ve diğer bilgileri basabilme özelliği sağlayan geniş bir kodlama teknolojileri seçeneğine sahiptir. Bu da karşılaştığınız güçlükleri ve maliyetleri azaltırken, üretim esnekliğinizi artırır.

Doğrudan ambalaja

Termal Transfer Üst Baskı (TTO)

 • dolum öncesinde plastik film üzerine kodlama için ideal
 • net müşteri iletişimi için keskin barkodlar ve logolar
 • plastik manşonların üzerine renkli numaralar, logolar, adlar veya barkodlar eklemek için mükemmel  
Doğrudan ambalaja

Termal Mürekkep Püskürtme (TIJ)
 

 • yenilikçi, kirlenme olmayan mürekkep kartuşu sistemi sayesinde kullanımı ve bakımı kolay
 • net barkodlar, logolar ve başka veriler basar
 • perakende blister ambalajların karton arka kısmı gibi kağıt tabanlı uygulamalar için ideal
Doğrudan ambalaja

Lazer Markalama Sistemleri
 

 • belli film türleri üzerindeki bir kimyasal reaksiyon, size keskin ve net kodlar sağlayan bir renk değişimine yol açar
 • sınırlı miktarda sarf malzemesi gereklidir
 • kağıt ve bazı plastikler için idealdir   
Doğrudan ambalaja

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)
 

 • en iyi yapışma ve kod dayanıklılığı için özel amaçlı mürekkepler
 • yassı ambalajlama, dikey dolum ve kapatma makinelerine ve diğer makinelere eşsiz entegrasyon
 • çoğu esnek kağıt ve plastik ambalaj türlerinin üzerine kod basma 

Markanızı koruyun ve geliştirin

İşinizin ve ürünlerinizin itibarını savunmak kolay değildir. Ürünün yetkisiz kanallara saptırılması ve sahtecilik karları azaltabilir, marka imajını lekeleyebilir ve müşterileriniz için emniyet riskleri oluşturabilir.

Ancak, gelişmiş kodlama teknolojilerimiz ve bunları destekleyen yazılım çözümlerimiz, size bu tehditleri önlemenize yardımcı olacak tedarik zinciri kontrolünü sağlayabilir. Bu çözümler ambalajınızın üzerine kalıcı bir kod basılmasını sağlayan bir lazer markalama sisteminin kullanılması gibi basit bir yöntemden, kodunuza sahtecilikle mücadele unsurlarını ekleyen entegre bir yazılıma kadar değişir.

Doğrudan etikete ve ambalaja

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)
 

 • kompakt 50 mikron püskürtme uçları ile küçük, kodlaması zor alanlarınız için baskı boyutları mevcuttur
 • şişeleri renk numaraları ve adları ile özelleştirmek için ideal yüksek kontrastlı metin
 • çok yönlü tasarım, farklı ambalaj boyutları ve şekilleri için kolaylıkla değiştirilir
 • UV mürekkepler gizli kodlama çözümlerini olanaklı kılar
Doğrudan etikete ve ambalaja

Lazer Markalama Sistemleri
 

 • cam ambalaja işlenmiş net kodlar, logolar ve metin, kalıcılık ve marka koruması sağlar
 • süslemeli şişelerin üzerinde en üst boya tabakasının ortadan kaldırılması yüksek kontrast sağlar
 • tahrifatın engellenmesi için ambalajın iç tarafına kodlama olanağı 
Doğrudan etikete
 

Termal Transfer Üst Baskı (TTO)

 • camın üzerine yerleştirilmeden önce etiketlere baskı yapar
 • şerit tasarrufu teknolojisi sarf malzemesi kullanımını en aza indirir
 • hat üzerinde baskı kalitesi genellikle önceden basılmış içeriğe eşdeğerdir     

Hemen hemen her şeyin üzerine kod

Biçimi, kullanımı ve dağıtım yöntemi nedeniyle, kozmetikler, cilt ve dudak bakımı ürünleri, deodorantlar ve hatta oda spreyleri gibi pek çok kişisel bakım ve ev bakımı ürünü çok çeşitli kaplarda gelir. Aslında, ambalaj tasarımınız genellikle ürününüzü farklılaştırır ve başarınız açısından çok önemli olabilir.

Tasarım sırasında kodlamayı da dikkate alarak ve daha sonra ambalajınıza özel en uygun kodlama teknolojisini seçerek, kodlamanızın harika tasarım stilinizi bozmadığına emin olun.

Videojet’in geniş baskı teknolojisi seçenekleri kodlamanızın kazanan ambalaj tasarımınızın ayrılmaz bir parçası olmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Doğrudan
etikete ve
ambalaja

Lazer Markalama Sistemleri
 

 • mobile 3020 Lazer Markalama Sistemi, çeşitli ambalaj boyutları için kolaylıkla ayarlanır
 • çizici ile işaretleme teknolojisi ve geniş markalama alanları, mükemmel kod kalitesi sağlar      
Doğrudan
etikete
 

Etiket Yazıcı Uygulayıcı (LPA)
 

 • maksimum çok yönlülük sağlayan modüler, sağlam tasarım
 • son derece hassas kontrol veya olağanüstü hızlarla, ağır iş yüklerinin altından kalkabilir
 • mevcut hat sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilir
Doğrudan
etikete
 

Termal Transfer Üst Baskı (TTO)

 • kontrast oluşturan kodlara gereksinim duyulan koyu renk ambalajlar için ideal
 • uygulama öncesinde etikete baskı yapar
 • birçok farklı şerit rengi mevcuttur     
Doğrudan
etikete ve
ambalaja

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)
 

 • neredeyse her ambalaj malzemesi, boyutu ve rengi için çok yönlü kodlama çözümleri
 • etkileşimli dokunmatik ekranı ile kullanımı kolay
 • Smart Cartridge™ sıvı sistemi, atığı, kirliliği ve hataları neredeyse tamamen ortadan kaldırır  

Hattınızı çalışır halde tutun

Metal aerosol kutular tüm dünyada cilalar ve temizleyiciler, insektisidler ve oda spreylerinden deodorantlara, saç spreylerine ve tıraş kremlerine kadar çeşitli kozmetikler, kişisel bakım ve ev bakımı ürünleri için kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, aerosol kutuların üzerine kodlama, metal yüzeyler ve eğri tasarımlar nedeniyle genellikle zorlu olabilir. Videojet bu ve diğer zor kodlama uygulamaları için kodlama çözümleri ve hizmet desteği sunar ve hattınızın etkin şekilde çalışmayı sürdürmesine yardımcı olabilir.

Doğrudan poşet kilidine ve ambalaja

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)

 • aşırı bombeli olan teneke kutu tabanlarına bile baskı yapabilir
 • patentli CleanFlow™ teknolojisi özel olarak tasarlanmış bir yazdırma kafası ile bir otomatik temizleme işlevini bir araya getirerek birikmeyi azaltıp yazdırma kafasını temiz tutar
 • modüler tasarım, planlı bakımlar arasında 12.000 saate kadar üretim olanağı sunar
Doğrudan poşet kilidine ve ambalaja

Lazer Markalama Sistemleri

 • çok çeşitli lazer lensleri, güçler ve teknoloji türleri, çoğu metal türü üzerine ve çoğu eğrilikte malzemeye baskı yapabilmenizi sağlar
 • doğrudan metale işlemek veya boyalı veya etiketli bir yüzeyin ortadan kaldırılması için ideal     

Katma değerli kodlama ile standartlaştırın ve tasarruf sağlayın

Videojet kodlama çözümleri yalnızca ambalajınıza bir parti veya tarih kodu eklemekten daha fazlasını yapabilir: Bu çözümler operasyonlarınızı basitleştirebilir ve üretim maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Üretim hattınızda ve tesiste daha fazla kodlama, ambalajları ürün veya parti düzeyinde özelleştirebileceğiniz anlamına gelir ve daha hızlı değiştirmelerle ve daha esnek üretimle sonuçlanır. Videojet’in dijital kodlama teknolojileri ile, üretim hattınızdaki ürününüze ve kartonlarınızın dışına renk adları veya numaraları, içindekileri, barkodları veya simgeleri ekleyebilirsiniz.

Doğrudan ambalaja

Lazer Markalama Sistemleri
 

 • neredeyse hiç sarf malzemesi kullanmadan basit ve temiz bir metin, barkod ve resim işaretleme yöntemi
 • bir CO2 lazer, önceden basılmış bir mürekkebin üst tabakasını ortadan kaldırarak alttaki tabakayı lazer ışınına maruz bırakır, böylece yüksek kalite ve parlak kontrast sağlar      
Doğrudan ambalaja

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)
 

 • sıvı kaplamalı ve vernikli olanlar dahil yaygın olarak kullanılan hemen her karton malzemeye uygun kodlar
 • güvenilir ve uygun maliyetli kodlama yöntemi
 • yüksek kontrast oluşturmak üzere koyu renk kutular için renkli ve pigmentli mürekkepler mevcuttur
 • UV mürekkepler gizli kodlama çözümlerini olanaklı kılar
 • görünmez UV ve IR mürekkepler ambalaj tasarımında kodu gizleyebilir
Doğrudan ambalaja

Termal Mürekkep Püskürtme (TIJ)
 

 • yazdırmaya uzun süre ara verdikten sonra bile yüksek kalitede, yüksek çözünürlükte baskı
 • üste veya yanlamasına baskı için ambalajlama hattına kolayca entegre edilir          

Tedarik zincirinizi kontrol edin

Kolilerinize okunaklı ve doğru bilgiler basmak, etkin tedarik zinciri yönetimi açısından son derece önemlidir. Videojet, tedarik zincirinde izlenebilir kodlama oluşturmanıza yardımcı olmak için doğrudan kutuya yüksek çözünürlüklü baskıdan otomatik etiket uygulamasına kadar uzanan birden çok yönteme sahiptir.

Doğrudan koliye

Büyük Karakterli Markalama (LCM)

 • barkodları, logoları ve bilgi işaretlerini yüksek çözünürlükte basar
 • uygun maliyetli ve güvenilir çözümler
 • etiketlerin ve önceden basılmış özel kolilerin kullanılması durumunda yaşanabilecek güçlükleri ve ek maliyetleri ortadan kaldırır
 • büyük metinler için ideal olan düşük çözünürlüklü valve-jet seçeneği
Doğrudan etikete

Etiket Baskı ve Uygulama (LPA)

 • doğrudan etiketlere yüksek kalitede termal transfer kodlama
 • otomatik uygulayıcı, elle etiketlemeden daha fazla hız, doğruluk ve hata önleme sağlar       
Doğrudan koliye

Lazer Markalama Sistemleri

 • Datalase® kodlu kutuların üzerine mürekkep kullanmadan koyu renk zeminli, yüksek çözünürlüklü kodlama
 • çok çeşitli lenslerle geniş baskı alanlarına baskı yapabilir
 • yüksek baskı hızları       
Doğrudan koliye

Termal Mürekkep Püskürtme (TIJ)

 • GS1 DataMatrix standartlarını desteklemek üzere tasarlanmıştır
 • uzun decap ve kısa kuruma süresi birleşimi ile optimum zaman yönetimi sağlar        
 • Doldurucu, Kapaklayıcı
 • Kartonlama Makinesi
 • Koli Paketleyici

Doldurucunuzdan önce, doldurucunuza ve doldurucunuzdan sonra kolay entegrasyon kodlama ve işaretleme başarınızın anahtarıdır. Videojet yazıcıları, esnekliğinizi ve kod kalitenizi en üst düzeye çıkarmak için birden fazla yere entegre edilebilir.

CIJ-icon

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)

Sabit ambalaj dahil çeşitli ambalaj türlerinin üzerine beş satıra kadar metin, çizgisel ve 2 boyutlu çubuk kodlar veya grafikler basmak için travers sistemleri aracılığıyla uygulanan sıvı tabanlı, temassız baskı.

TTO-icon

Termal Transfer Üst Baskı (TTO)

Dijital olarak kontrol edilen bir yazdırma kafası, şeritten gelen mürekkebi doğrudan esnek filmlerin üzerinde kusursuz bir şekilde eriterek yüksek çözünürlüklü, gerçek zamanlı baskılar sağlar.


Laser-icon

Lazer Markalama Sistemleri

Işın ısısı ambalaj yüzeyiyle etkileşime girdiğinde işaretleri oluşturmak üzere dikkatle kontrol edilen bir dizi küçük aynanın odaklanması ve döndürülmesiyle oluşan kızılötesi ışık huzmesi.

LCM-LPA-icon

Etiket Yazıcı Uygulayıcı (LPA)

Birçok ambalaj türü için çeşitli boyutlarda etiketler basıp ambalaja yerleştirir.

Ambalajlamadan önce veya sonra, bir dizi teknoloji kartonlama makineleriyle entegre edilebilir. En uygun kurulum konumunuz, hem kartonlama makinenizin, hem de tercih ettiğiniz kodlama teknolojinizin boyut kısıtlamalarına bağlıdır.

Laser-icon

Lazer Markalama Sistemleri

Işın ısısı ambalaj yüzeyiyle etkileşime girdiğinde işaretleri oluşturmak üzere dikkatle kontrol edilen bir dizi küçük aynanın odaklanması ve döndürülmesiyle oluşan kızılötesi ışık huzmesi.

CIJ-icon

Sürekli Mürekkep Püskürtme (CIJ)

Sabit ambalaj dahil çeşitli ambalaj türlerinin üzerine beş satıra kadar metin, çizgisel ve 2 boyutlu çubuk kodlar veya grafikler basmak için travers sistemleri aracılığıyla uygulanan sıvı tabanlı, temassız baskı.

TIJ-icon

Termal Mürekkep Püskürtme (TIJ)

Mürekkebi ambalaj yüzeyine taşımak için ısı ve yüzey geriliminin kullanıldığı mürekkep tabanlı, temassız baskı. Genellikle 2B DataMatrix ve diğer barkodları basmak için kullanılır.

Yazıcılar, kapatılan koli serbest bırakıldıktan sonra konveyörünüze en iyi şekilde entegre edilir. Kolinizin üzerine basmak istediğiniz bilginin türü ve miktarı hangi çözümün operasyonlarınız açısından en uygun olduğunu belirler.

LCM-LPA-icon

Büyük Karakterli Markalama (LCM)

Esasen koliler gibi ikincil ambalajlar için kullanılan çeşitli veri türlerinin (alfasayısal, logolar ve çubuk kodlar) büyük boyutta, mürekkep tabanlı, temassız baskısı.

LCM-LPA-icon

Etiket Yazıcı Uygulayıcı (LPA)

Birçok ambalaj türü için çeşitli boyutlarda etiketler basıp ambalaja yerleştirir.

Laser-icon

Lazer Markalama Sistemleri

Işın ısısı ambalaj yüzeyiyle etkileşime girdiğinde işaretleri oluşturmak üzere dikkatle kontrol edilen bir dizi küçük aynanın odaklanması ve döndürülmesiyle oluşan kızılötesi ışık huzmesi.

 • Broşürler
 • Uygulama Notları
 • Örnek Durum İncelemeleri

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
+90-216-469-7982