İlaç Sektöründe Barkod Markalama ve Seri Oluşturma

Seri oluşturma ve barkod markalama tüm dünyada ilaç sektöründeki ürünleri tanımlama ve bunların akışını üretimden tüketime kadar kontrol etmenin ilk temel adımı olarak kabul ediliyor. İlaç sektörü için etkili ve uyumlu seri oluşturma, üretim hattındaki her bir ürün üzerine en yüksek kaliteli 2B karekod kodlamayı uygulayarak bu ürünün benzersiz şekilde tanımlanmasını ve tedarik zinciri boyunca izlenmesini sağlamayı içerir.

Uyumluluk, izlenebilirlik ve yüksek okuma oranları söz konusu olduğunda okunabilirlik ve netliğin olmazsa olmaz özellikler olduğunun farkındayız. Videojet, belgelendirme gereksinimlerinizi karşılamaya yardımcı olmak için 21 CFR Bölüm II teknik denetimlerine uymayı kolaylaştıran doğrulama paketleri ve yazıcılar sağlayabilir.

Broşürü İndir
integrate-printing-image


“Seri oluşturmaya hazır olmayan” üretim hatlarının %66’sına yönelik olarak önümüzdeki 12 ay için herhangi bir eylem planlanmıyor
“Bilmeniz gerekenler”
Seri oluşturma durumu
Videojet, hattınıza en iyi kodlama teknolojisini ekleyecek


…ambalajlama teknolojiniz her ne olursa

En yüksek performansa sahip kodlamanın ambalaj hattınıza kurulmasını sağlayan teknolojiler sunuyoruz: işlem öncesi, işlem sonrası ya da ambalajlama sisteminin kendi içinde:

Kolileme Makinesi:
Kolileme makinesine veya çıkış besleme konveyörüne entegre edilir.
Baskının, gerekirse kolileme makinesinin öncesinde birincil ambalajın üzerinde olması da sağlanabilir.


Kantar:
Kod entegrasyonu, kantarın hassas malzeme işleme özelliğinden yararlanarak genel baskı ve karekod kalitesini artırır
 


Yandan Kavramalı Konveyör:
İlaç şişelerinin üst veya alt kısmına görünür ya da gizli kodlar markalanır. Şişe, konveyör üzerindeyken işlem sonrası kod doğrulaması kolaylıkla gerçekleştirilebilir.


Şişe Etiketleyici:
Uygulamadan önce etiketin temaslı veya temassız markalanmasına yönelik bir dizi seçenek sunulur. Hassas etiket kontrolü yüksek kalitede alfasayısal ve barkod yazdırmayı kolaylaştırır


İlaç Şişesi/Ampul Dişli Çarkı:
Dişli çarkın hassas hareketleri, küçük ilaç ambalajlarına yerleştirilen izlenebilirlik kodları için çok önemli olan damla yerleştirme doğruluğu sağlar.


Isıl Biçimlendirici:
Hassas mekanik ve kontrol entegrasyonu, ağ tabanlı blister kapatma folyoları ve diğer bariyer filmleri gibi malzemelerin üstüne yüksek kalitede markalama olanağı sunar.

Karşılaştığımız her durumda, uluslararası deneyimimizden yararlanarak her uygulama için en ideal markalama teknolojisine yatırım yaptığınızdan ve bu teknolojinin hattınızla tam uyumlu çalışarak minimum aksamayla maksimum verimlilik sağladığından emin olmaya çabalarız.

Filmi İzle

…hat kontrolü her ne olursa

Videojet sistemleri, bilgi akışı ile entegre olur:


 

Asenkron iletişim:
Yazıcının, hat kontrol sistemine istenmeden bilgi göndermesine olanak tanır. Bu işlevsellik, yazıcı olaylarının etkin bildirimleri ve azaltılmış ağ trafiği çifte avantajını sağlar. Böylece bildirimler daha hızlı yapılabilir ve olası üretim hacmi artar. 
 

Arabellek yönetimi:
Seri oluşturma çözümlerinin yazıcı belleğine gereksinimleri değişkenlik gösterir.
Videojet yazıcılar, veri beslemesine göre arabellekli veya arabellek olmadan yazdıracak şekilde yapılandırılabilir. Akıllı kodlama, hala kullanılabilir durumda olan numaraları bildirerek üreticilerin kullanılmayan kodları yeniden değerlendirmesini ve yatırımlarını korumasını sağlar.


Unicode:
Unicode kodlama işlevselliğini kullanan Videojet yazıcıları, 1.000.000’dan fazla karakteri kodlayarak dünya çapında çok daha fazla sayıda dilin kullanımına olanak tanır

Videojet kodlama ve markalama ekipmanlarına ait entegrasyon özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Videojet sistemleri, baskı çözünürlüğünden ödün vermeden yüksek üretim hızlarında kodlama yapabilme özelliğine sahiptir.
Çalışma süresi, her sistemde en üst düzeye çıkarılır.


Uyumlu Kodlama sağlayan Seri Oluşturma –
çözüm bulmanıza yardımcı olalım
 

Hattınızı ve ekipmanınızı kodlamaya hazırlamak iyi düşünülmüş bir planlama gerektirir. Videojet, her bir üretim hattı için ideal çözümü belirlemenize yardımcı olabilir. Videojet, yazdırma ve markalama teknolojilerimizin mevcut hatlarınızla sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini ve kodlama işleminizin işinize mükemmel bir şekilde uymasını sağlamak için büyük OEM’lerle sıkı bir işbirliği içinde çalışmaktadır.


Videojet temsilcinizden daha fazla bilgi, üretim hattı denetimi hatta malzeme yüzeyiniz üzerinde örnek testi isteyin.

En karmaşık kodlar için
en basit çözüm.

Kritik kodlama uygulamaları için uzaktan yazıcı kontrolü içerir.

Daha fazlasını keşfedin