Mürekkep püskürtmeli inkjet mürekkepleri

Deneyimli inkjet mürekkep kimyager ekibimiz, ambalajlama alanındaki trendleri ve mevzuatı sürekli takip ederek mürekkep çözümlerimizin müşterilerimizin yeni ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olmasını sağlar. Geliştirme süreçlerimiz mürekkep laboratuvarında sürekli devam eder. Mürekkep geliştirme etkinliklerimiz müşteri saha denemelerini de içerir. Hatta müşterilerimizi, hedeflenen uygulama için gereken mürekkep performansını doğrulamak üzere testlerimizin aşamalarına katılmaya davet ediyoruz. Videojet’in oturmuş yaklaşımı, sürekli olarak en zorlu baskı ve kodlama güçlüklerinin üzerinden gelmektedir. Videojet, 340’tan fazla farklı mürekkep içeren portföyüyle uygulamanız için ideal mürekkebi bulmanızda sizi destekleyecek doğru iş ortağıdır.

Tutunma ve okunabilirlik
Üreticiler, kodlanmakta olan malzemenin mürekkebin performansını etkilediğini genellikle bilirler. Kağıt ürünler genelde çoğu mürekkep türüyle iyi sonuç verir, ancak kodun tutunmasında güçlük çıkarabilecek, özel plastikleştiriciler kullanan yeni yüksek performanslı plastiklerin geliştirilmekte olduğunu biliyor muydunuz?

Ayrıca ıslaklık, ısı ve nem oranı gibi faktörlerin tümü mürekkebin ilk tutunmasını ve dayanıklılığını etkileyebilir. Ürün süreçlerinin ve üretim ortamlarının (ör. pişirme/otoklavlama, yıkama) sunduğu kurutma ve kürleme sürelerine de uyum sağlanması gerekir.

Buna ek olarak, kodun basılması ve kodun malzemeye dokunan bir bileşen (kayış, mekanik kılavuz, başka bir ürün vb.) ile ilk teması arasında geçen süre kodun tutunmasını ve okunabilirliğini etkileyebilir. Bu üretim süreci koşulları, mürekkep bulaşması veya kodun dağılması gibi sorunlar ortaya çıkarabilir ve bu yüzden gerekli mürekkep seçilirken dikkate alınmalıdır.


Pek çok farklı faktörü göz önüne aldığınızda, uzmanlarla mürekkep seçimini tartışmadan önce sormanız gereken birkaç soru vardır:

1. Tam olarak hangi malzeme üzerine (ör. HDPE, PP, PE, PEX) kodlama uyguluyorum?

2. Kodlamadan önce veya sonra ürünün üzerinde üretim prosesinden gelen herhangi bir yüzey kaplaması veya kirletici var mı?

3. Ürün yüzeyinde hangi renk değişikliği mevcut ve görsel veya makine tarafından okunabilir kod kontrastı için sizin veya müşterinizin ihtiyacı ne?

4. Yazıcının çalışma ortamı nasıl ve ürünün kendisinin ve kodun hangi yüksek ısı değişikliklerine dayanması gerekiyor?

5. Baskıdan sonra mürekkep koduna temas edebilecek, mürekkebin kuruma süresini etkileyebilecek bileşenler neler ve bunlar ne zaman temas ediyor?

Yukarıdaki soruların cevaplarının bilinmesi, aralarından seçim yapılacak mürekkep sayısını hızla uygun birkaç seçeneğe indirmeye yardımcı olacaktır.

Ambalajlama uzmanları, mürekkep seçimlerinde kendilerine yol gösterebilecek bir kodlama ve markalama tedarikçisi ile birlikte çalışmanın büyük faydasını görecektir. Videojet, uygulamanız için ideal kodlama çözümünü belirlemenize yardımcı olmaya hazırdır.consumable-page-2

Termal InkJet (Mürekkep Püskürtmeli) mürekkepleri

Videojet, başlıca ürün yazdırma, koli kodlama ve ticari grafik uygulamalarını desteklemek için bir dizi Termal InkJet (Mürekkep Püskürtmeli) mürekkebi sunmaktadır. Gözenekli ve gözenekli olmayan uygulamalara yönelik seçenekleri bulunan Videojet Termal InkJet mürekkepleri, güvenilir ve bakımı kolay bir yazıcı aracılığıyla çok çeşitli uygulamalar için yüksek çözünürlüklü baskılar sunabilir. Mürekkep, Videojet ve Wolke yazıcı kafalarına uyacak şekilde tasarlanan kartuşlarda sunulur.

consumable-page-3

Termal Transfer Ribonu

Videojet’in Termal Transfer Yazıcı (TTO) ribon yelpazesi, özellikle esnek ambalaj uygulamalarındaki zorlukların üstesinden gelmeyi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Arka kaplama teknolojisine sahip Videojet ribonları, Videojet yazıcıları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve birlikte kullanıldıklarında işletmenizin ihtiyaç duyduğu şekilde daha az ribon kopması, daha yüksek baskı kalitesi, optimize edilmiş yapışma ve çalışma süresi performansı elde etmenize yardımcı olurlar.

Çeşitli renk ve özelliklerde sunulan Videojet Termal Transfer çözümleri, markanızı güçlendiren yüksek çözünürlüklü ve dayanıklı kodlar sağlar.