Sürekli Mürekkep Püskürtmeli Inkjet (CIJ) Yazıcılarla cama baskı

Cam şişeye inkjet baskı

Videojet’in inkjet yazıcılarında kullanılabilen gerek genel gerek özel amaçlı uygulamalar için tasarlanmış 340’tan fazla mürekkep bulunmaktadır. İnce yoğuşma katmanlarına nüfuz eden ve pastörizasyon sürecine dayanıklı mürekkeplerden cama olağanüstü tutunma sağlayan mürekkeplere, Videojet, basılmış kodlarınız için ideal kontrastı, okunabilirliği ve dayanıklılığı elde etmeniz ve bunu yaparken de üretim ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için doğru mürekkebi ve yazıcıyı seçmenize yardımcı olur.

Cam üzerine baskı, aşağıdaki inkjet yazıcılarla gerçekleştirilebilir:

  • Videojet 1860
  • Videojet 1580
  • Videojet 1000


Tarih kodları, serileştirilmiş sayılar, barkodlar, izlenilebilirlik bilgileri ve daha fazlası Videojet inkjet yazıcılar için tasarlanmış yüksek performanslı Videojet mürekkepleriyle cam üzerine yazdırılabilir. Inkjet teknolojisinin nasıl çalıştığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Neden inkjet teknolojisini seçmelisiniz?

  • Opak pigmentli inkjet mürekkepleri, koyu renkli camlar ve koyu renkli sıvılar içeren şeffaf şişeler üzerinde, üretim ortamlarının basınç ve ısısının yanı sıra işlem sırasında ürünlerin birbiriyle temasına dirençli, son derece görünür kodlar oluşturmak için formüle edilmiştir. Cama baskı için ideal olan Videojet 1710 inkjet yazıcı ile kullanabileceğiniz geniş Videojet pigmentli mürekkep renkleri yelpazesinden seçim yapın.
  • Videojet V420 ve V528 gibi Videojet yoğuşmaya dirençli inkjet mürekkepleri, cam üzerine baskı için idealdir. Yoğuşma katmanına nüfuz ederek içecek şişelerine yapışan bu mürekkepler; pastörizasyon, soğutma ve yeniden soğutma süreçlerine dayanıklıdır.
  • Depozitolu şişelerin önceki kodu kaldırılmadan yeniden kullanım için üreticilere iade edilmesini sağlayan Videojet V4220 ve V483 gibi Videojet kostik çıkarılabilir inkjet mürekkepleri, yaygın olarak kullanılan kostik çözümlerin %2 ila %3’ü tarafından çözünebilir. Bazı mürekkepler, hem iade edilebilir hem de iade edilemez meşrubatlar üreten şişeleyiciler tarafından tek bir çözüm olarak kullanılabilir. Teknik raporu indirin.
  • Videojet V4201, V4204, V4216, V4258, V4269 dahil olmak üzere diğer hızlı kuruyan inkjet mürekkepleri de cam üzerine baskı için uygundur. Bu mürekkepler, her bir kod arasında çok az zaman olan ve bu kodların tipik konveyör bileşenlerine ve birbirlerine temas ettiği durumlar için gereken, hızlı kuruyan özel solventler ve uyumlu reçine teknolojisini içerir.
  • Videojet V476 ve V521 gibi inkjet otoklav mürekkepleri ile üretilen kodlar, otoklav işlemi sırasında ısıya ve neme maruz kaldığında bir renkten diğerine gözle görülür bir renk değişimi sağlar. Böylece işlemciler, belirli bir öğenin uygun bir şekilde otoklav işlemine maruz kalıp kalmadığını belirleyebilir.

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
+90-216-469-7982