Küçük Karakterli ve Sürekli Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı SSS

Burada aşağıdaki bilgileri bulacaksınız:


CIJ ne anlama gelir?

CIJ, Sürekli Mürekkep Püskürtme (Continuous inkjet) anlamına gelir. Yazıcı, küçük mürekkep damlacıklarından oluşan bir akış oluşturur, yazdırmak için damlacıklardan bazılarını seçer ve böylece ürün üzerine düşen karakterler halini alır. Kullanılmayan damlacıklar, daha sonra yeniden mürekkep akışının bir parçası olmak üzere yazıcıya geri döndürülür.
Sayfa başı

CIJ’in çalışma prensibi nedir?

CIJ yazıcıları, bir mesaj oluşturan tek tek mürekkep damlacıklarını yükler. Belirli bir yüke sahip her bir damlacık yazdırma kafasının içinde oluşturulan bir manyetik alan içinden geçer. Damla üzerine yerleştirilen yükün miktarı, bu alanda sahip olduğu sapma miktarını belirler. En fazla saptırılan damlalar kodun üst çizgisini veya tek satırlı kodun üst damlalarını oluşturur. Az miktarda saptırılan damlalar, kodun alt çizgilerini veya tek satırlı karakterin alt damlaların oluşturur. Herhangi bir yük almayan damlalar saptırılmaz, yazdırma kafasının içine düşer ve mürekkep sistemine geri döner.
Sayfa başı

CIJ için hangi uygulamalar önerilir?

CIJ yazıcılar kağıt ürünleri, plastik, metal, cam ve diğer malzemeler üzerine yazdırmak için kullanılabilir. Tipik uygulamalar süt ambalajlarını, gazoz kutularını, tıbbi ürünleri, küçük karton kutuları, kabloları ve küçük bileşen işaretlemelerini içerir.
Sayfa başı

CIJ ile temaslı kodlayıcılar arasındaki fark nedir?

CIJ yazıcıları ürüne asla dokunmaz. CIJ yazıcıları mürekkebi havadan her seferinde bir damla olacak şekilde ve hareket halindeki bir ürün geçerken kodu yazıcıda programlandığı gibi yazdıran bir desen şeklinde püskürtür. Yazıcının yazdırma kafasının üründen tipik uzunluğu bir inç’in (2,54 cm’nin) 3/16’sıdır.
Sayfa başı

CIJ ile DOD teknolojileri arasındaki fark nedir?

CIJ ile DOD arasındaki fark, CIJ’de mürekkebin yazıcının içinde sıvı sistemlerinden yazdırma kafasına ve tekrar sıvı sistemine aktarılarak sürekli olarak dolaştırılmasıdır. DOD teknolojisinde, mürekkep yalnızca yazıcı yazdırırken dağıtılır.
Sayfa başı

CIJ ile LCM teknolojileri arasındaki fark nedir?

LCM veya Büyük Karakterli İşaretleme, kimi zaman, DOD veya Drop on Demand teknolojisi olarak da adlandırılır. LCM yazıcılar genellikle daha büyük yazı tipi gerektiren ikincil paketleme için kullanılır. CIJ yazı tipleri genellikle bir inç’in (2,54 cm’nin) 1/8’i ile 1/2’si kadar yüksekliğe sahipken, LCM karakterleri 2 inç’ten (5,08 cm’den) daha yüksek olabilir.
Sayfa başı

Videojet CIJ yazıcıları üründen ne kadar uzaklıktan yazdırabilir?

Videojet CIJ yazıcılarının büyük bir çoğunluğu için, CIJ yazdırma kafası ile ürün arasındaki önerilen uzaklık, yani yazdırma uzaklığı 3/16 inç veya yaklaşık 4 mm’dir. Yazdırma kafası ile ürün arasındaki uzaklık 3/16 inç’ten (4 mm’den) daha az olduğunda, kod küçülür ve yazdırılan damlalar birbirine yaklaşır. Yazdırma kafası ile ürün arasındaki uzaklık 3/16 inç’ten (4 mm’den) daha fazla olduğunda, yazdırma yüksekliği daha uzun olur, yazdırılan damlaların arası açılır ve damlalar daha az doğrulukla yerleşir.
Sayfa başı

Videojet InkSource™ sıvılarım için Güvenlik Veri Sayfalarını nerede bulabilirim?

Videojet sıvıları için Güvenlik Veri Sayfalarını Adobe® Acrobat® Reader™ biçiminde indirmek için burayı tıklatabilirsiniz.
Sayfa başı

Videojet ne tür ürün dedektörleri sunar?

Videojet farklı ürün türleri için çok çeşitli ürün dedektörleri sunar. En yaygın olarak kullanılan türler, bir ürünün hat üzerinden geldiğini belirlemek için kızıl ötesi ışınlar kullanan fotoelektrik sensör tipi ürün dedektörleridir. Ayrıca, metal ürünlerin tespiti için metal dedektörleri ve ürün içindeki kayıt işaretlerini tespit etmek için küçük fiber optik ışın dedektörleri de sunar. Ürün dedektörleriyle ilgili daha fazla bilgi için, aşağıdaki telefon numarasından Videojet Müşteri Hizmetlerini arayın:
.
Sayfa başı

Yerel Videojet temsilcisiyle nasıl iletişim kurabilirim?
numaralı telefonu arayın ve müşteri hizmetleriyle konuşmak için otomatik telefon sisteminin talimatlarını takip edin.
Sayfa başı