Markalama Nedir ?

Lazer Markalama Nedir?

Diğer teknolojilere göre marka kalitesi, kalıcılık ve daha az tüketim malzemesi gibi avantajlar sunan bir temassız bir kod yazdırma yöntemidir. Lazer Markalama makineleri ile ürünlerin üzerine kazıyarak veya yakarak bu işlemi yapabilirsiniz. Lazer markalama, parçaların lazer ışınıyla işaretlenmesi veya etiketlenmesi anlamına gelir. Malzemeye ve kalite ihtiyacına göre, Videojet size farklı kodlama alternatifleri sunar. 

Lazer Markalama’nın 4 Avantajı

  • Sarf Malzemeden Tasarruf Edersiniz.

Lazer markalama teknolojisi, inkjet kodlama’ya göre çok daha az seviyede sarf malzeme tüketerek, uzun vadede ekonominize katkıda bulunarak sizin için kazanca dönüşür.  • Sık Değişen Yedek Parçalara Son !

Uzun bakım aralıklarına sahiptir. Sık parça değişimine ihtiyaç duymazlar ve uzun süre aralıksız çalışabilirler. Bu sayede sizi yedek parça masrafından da kurtarırlar.  • Kod Kalitesi ve Kalıcılık

Lazerlerin yüksek hassasiyeti sayesinde, çok hassas grafikler, yazı tipleri ve çok küçük geometrik şekiller bile açıkça okunabilir hale gelecektir. Aynı zamanda lazerle markalamak, sürekli olarak yüksek kaliteli sonuçlar sağlar.

Bu kodlar kalıcıdır ve aynı zamanda aşınmaya, ısıya ve asitlere karşı dayanıklıdır. Lazer paramatre ayarlarına bağlı olarak bazı malzemeler yüzeye zarar vermeden de markalanabilir.

  • Yüksek Hız

Lazer markalama, piyasada mevcut olan en hızlı kodlama türlerinden biridir. Bu, üretim sırasında yüksek verimlilik ve maliyet avantajları sağlar.Malzeme yapısına ve boyutuna bağlı olarak, hızı daha da arttırmak için farklı lazer kaynakları (örneğin fiber lazerler) veya lazer makineleri kullanılabilir.

Videojet Lazer Markalama Makineleri

Videojet’in lazer sistemleri, çeşitli malzemeler ve uygulamalar için kullanmak üzere, farklı güç çıkışlarında CO2, Fiber ve YAG lazer kaynaklarını içermektedir. Bunun yanında, Videojet, üretim hatlarınıza entegrasyonu basitleştirmek ve lazerin performansını maksimize etmek için, lensler ve ışın döndürme birimleri gibi geniş bir lazer aksesuarları portföyü sunmaktadır.

Lazer ile Markalanabilecek Ürünler Nelerdir ?

Aşağıdaki linklerden size uygun sektörü seçerek lazer markalama uygulanmış ürün örneklerini görebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
+90-216-469-7982