Excel Serisi Hakkında SSS

Burada aşağıdaki bilgileri bulacaksınız:

EXCEL ile hangi barkodları yazdırabilirim ve bu barkodlar doğrulanabilir mi?

EXCEL Serisi, çok çeşitli barkodlara birlikte standart olarak gelir. Pakete dahil olanlar I 2-of-5, Code 39, Code 128, EAN 8, EAN 13 ve UPC-A’dır. Kimi zaman, müşteriler doğrulanabilir olarak kabul edilecek bir boyut özelliğinin karşılanmasını ister. Tek püskürtme uçlu EXCEL yazıcısı genellikle 0,35 inç (8,9 mm) yüksekliğinde yazdırır. Tarayıcıların gelişmiş kabiliyetleri sayesinde, barkodun okunmasında barkod yüksekliği artık eskisi kadar önemli değildir. Çoğu kişinin doğrulanabilir barkodla birlikte istediği unsur, EXCEL yazıcılarının nihai kullanıcı tarafından taranabilecek güvenilir bir kod yazdırabileceğine yönelik güvencedir. Videojet, EXCEL yazıcılarının tam da bu işlevi gerçekleştirdiği birçok uygulamaya sahiptir. Başarılı bir uygulamanın temeli, kurulumdan önce ev ödevinizi yapmanızdır. Üretim hattındaki gereksiz titreşimi ortadan kaldırın, yazdırma kafası ile alt tabaka arasındaki mesafenin ve kurulum parametrelerinin belirtilen özellikler içinde olduğundan emin olun ve yazdırılan barkodları sürekli olarak veya belirli aralıklarla test etmek için bir tarayıcı sistemi kullanın.

Sayfa başı

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar çevre dostu mudur?

EXCEL Serisi yazıcılar, piyasadaki en çevre dostu CIJ yazıcılardır . Bu yazıcıların en düşük emisyona sahip olmalarının yanı sıra, Videojet, zararlı emisyonları en aza indirmek ve/veya ortadan kaldırmak için çok çeşitli mürekkepler ve aksesuarlar sunar. Çevreyle ilgili bu çözümlerin çeşitliliği, verimlilikten vazgeçmeden çevreyi korumanızı sağlar.

Sayfa başı

Yazdırma kalitesini ve güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu nedir?

EXCEL Serisi, en yüksek yazdırma kalitesiyle sektördeki en güvenilir yazıcı olarak ün kazanmıştır. Ancak tüm ekipmanlar gibi, bu yazıcılar da düzenli bakım gerektirir. Önerilen bakım programını takip ederseniz, yazıcınızın bakımı için en az zamanı harcarsınız ve sıra dışı bir kesintisiz çalışma süresi ve verimlilikle ödüllendirilirsiniz. Ayrıca, her zaman için Videojet parçaları ve sarf malzemeleri kullanmanız önerilir. Konu kalite olduğunda, Videojet asla kolaya ve ucuza kaçmaz. Bunun bir sonucu olarak, yazıcınızda kullandığınız bileşenlerin ve sarf malzemelerinin kullanım dışı kalma süresini en aza indireceğine emin olabilirsiniz.

Sayfa başı

Yazıcımı onarırken veya bir parça sipariş ederken yardıma ihtiyaç duyarsam ne olur?

Videojet’in en güvenilir özelliği, çalışanlarının üstün vasıflarıdır. Telefon Müşteri Desteği, servisle ilgili sorularınızı yanıtlayarak ve ihtiyaç duyduğunuz parçaları edinmenizi sağlayarak size yardımcı olmak için hazırdır. Yerel bir Servis Mühendisi, tüm Videojet ürünlerinizin onarımında ve bakımında en gelişmiş deneyimleri sunabilir. Videojet’in Teknik Destek ve Servis Bölümünün sahip olduğu deneyimin ve kabiliyetlerin sektörde eşi benzeri yoktur.

Sayfa başı

EXCEL yazıcımı bir bilgisayarla veya kontrol cihazıyla arabirim olarak bağlayabilir miyim?

Kesinlikle. Tüm EXCEL yazıcılarda bir seri bağlantı arabirimi standarttır. Karmaşık uygulamalar için, yazıcının işlevlerini uygulamanıza göre özelleştirmenizi sağlayan ESI (Geliştirilmiş Seri Bağlantı Arabirimi) yazılımı mevcuttur. Ayrıca, özellikle EXCEL yazıcıları kontrol etmek için yazılım yazan birçok OEM de mevcuttur. Bunlar, uygulamanız için bir arabirim tasarlamanıza yardımcı olabilir.

Sayfa başı

EXCEL’imi ıslak bir ortamda kullanabilir miyim?

Kesinlikle. EXCEL yazıcıları ıslak ortamlarda çok iyi bir performans gösterir. EXCEL 178i, IP65 (NEMA 4’e yakın bir şekilde eşdeğer) uyumludur ve yıkanan ortamlarda kullanılabilir. EXCEL Serisi yazıcılarının geri kalanı, IP54 (NEMA 12’ye yakın bir şekilde eşdeğer) olarak derecelendirilir. Bu yazıcılar ıslak ortamlarda da iyi bir iş çıkarır ve sıvı damlamasına ve sıçramasına karşı korumalıdır. Aradaki tek fark, IP54 sınıfının yıkanan ortamlarda üzerine doğrudan su hortumu tutulmasının önerilmemesidir.

Sayfa başı

Fabrika havasından yararlanan yazıcının avantajları nelerdir?

Fabrika havasından yararlanan yazıcının birçok avantajı vardır. En önemlisi, fabrika havası tarafından çalıştırılan yazıcı, dişli pompaları entegre etmeye çalışan bir yazıcıya göre çok daha fazla güvenilirdir. Fabrika havası, vakum ve akışkan basıncı için sabit ve verimli bir kaynak sağlar. Bunun bir sonucu olarak, yazıcı daha güvenilir bir hidrolik sistemine sahip olur ve bu da kesintisiz çalışma süresinin artırır ve yazdırma kalitesini iyileştirir. Ayrıca, fabrika havası, EXCEL Serisi yazıcıların daha uzun yazdırma kafası bağlantı kablolarını kullanmasını sağlar ve olası tıkanmaları ortadan kaldırmak için yazdırma kafasındaki pozitif havayı entegre eder.

Sayfa başı

EXCEL Autoflush seçeneği ile diğer yazıcıların “kendi kendini temizleyen” yazdırma kafaları arasındaki fark nedir?

Fazla bir fark yoktur. Söz konusu “kendi kendini temizleyen” yazdırma kafaları aslında bir Autoflush özelliğidir. Sektördeki mevcut yazıcıların tümü Autoflush özelliği sunar. Bir Autoflush pompası bileşimi püskürtme deliğinden ve dönüş hattından dışarı iter. Bu, püskürtme deliği tıkanmasını ortadan kaldırabilir ve birçok uygulamada yazdırma kafası temizliğini belirgin ölçüde azaltır. Ancak, akışkan türleri ve ortam koşulları nedeniyle, her uygulamanın benzersiz olduğunu ve farklı bakım aralıkları gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Kurulumunuz için uygun seçenekleri öğrenmek için, Satış ve Servis Mühendislerinizle görüşün.

Sayfa başı