Paslanmaz Çelik Lazer Markalama

Fiber lazer markalama makineleri, paslanmaz çelik yüzeylere yapılan kritik markalama uygulamaları için tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemler, tanımlama kodlarını doğrudan paslanmaz çelik parçalar ve daha büyük ürünlere bağlı paslanmaz çelik plakalar üzerine markalamak için kullanılır. Bu kodlar sayısal, alfasayısal, 2D veya geleneksel barkod biçiminde olabilir.

Lazer markalama işlemi, malzemenin üzerinde oldukça görünür bir kod oluşturmak için paslanmaz çelik yüzeyde kesin şekilde hedeflenen malzeme alanlarını değiştirir. Benzer güçteki katı hal veya gaz lazerlerle karşılaştırıldığında daha kompakt olan fiber lazerler, yüksek pik gücü ve nanosaniyelik darbeleri ile üstün kalitede gravürler oluşturur. Sahip oldukları daha yüksek güç ve daha iyi ışın kalitesi sayesinde daha net çizgiler oluşturur ve daha yüksek hız sağlarlar. Ürünün kalıcı bir parçası halindeki lazer markalama, önemli tanımlama bilgilerinin uygulama sırasında veya sonrasında bulanıklaşarak ya da belirsizleşerek okunamaz hale gelmesi olasılığını ortadan kaldırır. Paslanmaz çelik lazer markalama, münferit parçalara ilişkin kimlik doğrulama ve izlenebilirlik konularının gittikçe daha kritik önem kazandığı havacılık ve otomotiv gibi farklı sektörlerde ve tıbbi cihazların üretiminde gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir.

Paslanmaz çelik lazer markalama, endüstriyel üretimin gerektirdiği yüksek hızlarda parça ve ürünlerin üzerine kod işlemektedir. Birçoğu dakikada 900 markaya kadar kod işleme kapasitesine sahiptir. Bunun yanı sıra lazerler, üretim hattı boyunca hareket ederken ışınlarını hedefe yönlendirerek daha yüksek üretkenlik sağlar. Bu işlemle ürünün ömrü boyunca tanımlanmasının mümkün olmasını sağlayan kalıcı kodlar oluşturulur.

Lazer markalama, paslanmaz çeliği kalıcı olarak ve başarılı bir şekilde markalayan tek kodlama teknolojisidir. Önceden inkjet veya termal çıkartma kod yazıcılarını kullanan şirketler, bu kodların hızla silinebileceğini fark ettiler. Üreticiler için parçaları ve ürünleri takip etme becerisi daha gerekli hale geldikçe kalıcılığın önemi de aynı ölçüde arttı.

Bize Ulaşın

Satış ve Müşteri Hizmetleri:
+90-216-469-7982